Denver ubedljivo savladao Oklahomu, uz tripl-dabl Jokića

Nikola Jokić (Foto Beta-AP)

OKLAHOMA SITI – Srpski centar Nikola Jokić još jednim tripl-dabl učinkom predvodio je ekipu Denver Nagetsa u ubedljivoj pobedi nad domaćom Oklahomom sa 126:96, u NBA šampionatu.

Jokić je za samo 30 minuta na parketu zabeležio 19 poena, 11 skokova i 13 asistencije, uz izvanredan procenat šuta – osam od 10. Najefikasniji kod Nagetsa bili su Džemal Marej sa 26 i Majkl Porter Džunior sa 20 koševa.

Kod domaćina Darijus Bizli postigao je 22 poena. Nagetsi sada imaju skor 18 pobeda i 15 poraza i nalaze se na 8. mestu Zapadne konferencije NBA lige. Dalas Maveriksi su kao gost iznenadili favorizovane Bruklin Netse i ubedljivo slavili sa 115:98.

Maverikse je predvodio Luka Dončić sa 27 koševa za 34 minuta, dok je srpski centar Boban Marjanović na parketu proveo samo poslednja tri minuta meča i zabeležio po jedan skok i asistenciju, prenosi Tanjug. Kod Bruklina istakao se Džejms Harden sa 29 poena.

Rezultati: Filadelfija – Klivlend 109:112, Vašintgon – Minesota 128:112, Njujork – Indijana 110:107, Oklahoma – Denver 96:126, Orlando – Juta 109:124, Spars – Pelikans 117:114, Bruklin – Dalas 98:115.

IZVOR:POLITIKA