Nadal bolji od dekoncentrisanog Zvereva za polufinale Rima

Rafael NadalIzvor: REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale masters turnira u Rimu pošto je rezultatom 2:0 bio bolji od nemačkog predstavnika Aleksandera Zvereva. Teniser iz Hamburga pravio je mnogo grešaka u drugom setu, a nije uspeo da iskoristi nijednu od osam brejk-lopti u tom delu igre. Nadalu će u borbi za finale protivnik biti Amerikanac Rajli Opelka, koji je eliminisao Argentinca Federika Delbonisa.

Po gemovima bilo je 6:3, 6:4 posle tačno dva sata tenisa u italijanskoj prestonici.

Španac je veoma dobro otvorio meč i ubrzo je stigao do dva brejka prednosti i vođstva 4:0 u prvom setu. Zverev je uspeo da vrati jedan brejk, ali snage za povratak u egal nije imao. Nadal je u devetom gemu iskoristio prvu set-loptu za vođstvo 1:0, iako je Zverev pre toga imao brejk-loptu koja bi ga vratila.

U drugom setu Zverev je propustio veliku priliku da napravi prednost – u četvrtom gemu je imao tri vezane brejk-lopte, ali je Nadal uspeo da osvoji gem, a u narednom je Zverev vodio sa 40:15 i na kraju izgubio svoj servis-gem.

Imao je brejk prilike Nemac i u šestom gemu, kao i u poslednjem, desetom, ali je propustio nekolicinu dobrih šansi da pomrsi račune Nadalu.

Rajli Opelka je slavio protiv Federika Delbonisa rezultatom 7:5, 7:6 (2) posle 103 minuta tenisa. Visoki Amerikanac je imao 18 asovai nijednom nije izgubio svoj servis, pa je 47. igrač sveta utro put velikom uspehu i polufinalu, u kojem će tražiti iznenađenje protiv Nadala.

Polufinala će na programu biti u subotu, a drugi polufinalni par dobićemo iz duela koji igraju Novak Đoković i Stefanos Cicipas, odnosno Andrej Rubljov i Lorenco Sonego.

Novak Đoković u prestonici Italije brani titulu jer je 2020. godine u finalu bio bolji od Argentinca Dijega Švarcmana.

Bila je to peta titula za Đokovića u „večnom gradu“, a najuspešniji na ovom turniru je Šupravo Nadal, koji je trofej u Rimu osvojio devet puta.

Sve mečeve iz Rima pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.