Poraz Srbije: Od plus 10 do minus 15 protiv Španije

Izvor: fiba.basketball

Košarkašice Srbije doživele su prvi poraz na Olimpijskim igrama u Tokiju. Bolja od šampiona Evrope bila je Španija rezultatom 85:70 u drugoj rundi grupe A.

Posle uvodnog trijumfa nad Kanadom (72:68), ekipa Marine Maljković nije uspela da upiše novo slavlje. Iako je tokom druge četvrtine imala i dvocifreni plus, na kraju je doživela ubedljiv poraz.

Špankinje su se revanširale za nedavni poraz u uzbudljivom duelu četvrtfinala Evropskog prvenstva i pred poslednje kolo imaju maksimalnih 2-0. Srbija i Kanada su na 1-1, dok je Južna Koreja na 0-2.

Upravo će protiv Korejki igrati srpski tim na zatvaranju grupne faze u nedelju.

Srbija je u drugom kvartalu utakmice u Saitama Super areni uspostavila kontrolu. Serijom 11:0 stekla je maksimalnih +10 (31:21), ali su Špankinje uspele da priđu na minus 3 (44:41) do odlaska na poluvreme.

Usledio je odgovor Srpkinja i beg na 52:43, ali je u nastavku usledio veliki pad u igri. Naročito u poslednjoj četvrtini, koju su rivalke dobile sa 26:12.

Preuzela je Španija inicijativu boljim izdanjem na oba kraja parketa, za šta Srbija nije imala odgovor. Serijom 8:2 u uvodnim minutima poslednjeg kvartala, Špankinje su otišle na 69:60 i više povratka za sastav Marine Maljković nije bilo. Do kraja je viđeno i najvećih +15 za Španiju.

Alba Torens je predvodila pobednice sa 25 poena. Astu Endur je imala 20 i devet skokova, a Maite Kasorla 17.

Kod Srbije, najefikasnija je bila Jelena Bruks sa 16 poena, Ivon Anderson je dodala 15 i osam skokova, dok su Tina Krajišnik i Sonja Vasić ostvarile po 11.