Srbija izgubila od Brazila

Fudbaleri Srbije izgubili su od Brazila 2:0 u poslednjem kolu E grupe 21. Svetskog prvenstva u fudbalu i tako završili takmičenje sa jednom pobedom i dva poraza. Nakon utakmice ostala je nedoumica zašto su Tošić i kRstajić ostali na klupi, dok su dvojica reprezentativaca najavila povlačenje iz državnog tima.

Golove za Brazil postigli su Paulinjo u prvom i Tijago Silva nakon kornera, u drugom poluvremenu.

Fudbaleri Srbije najbolje su prilike imali u periodu od 55. do 65. minuta utakmice, ali Aleksandar Mitrović i drugovi nisu imali sreće da makar u jednoj od tri šanse zatresu mrežu Alisona Bakera.

Najbolju priliku propustio je Mitrović kada je nakon jedne loše intervencije Bekera, šutirao glavom, ali je na gol-liniji pogodio Tijaga Silvu nakon čega je štoper Brazila ispucao loptu daleko na protivničku polovinu.

Srpski fudbaleri Luka Milivojević i Duško Tošić priznali su da nisu očekivali da ih selektor reprezentacije Mladen Krstajić izostavi iz startne postave za odlučujući duel sa Brazilom za plasman u osminu finala Mundijala u Rusiji. Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov i zamenik Nemanja Matić posle poraza od Brazila 2:0 i eliminacije sa Mundijala najavili su mogućnost povlačenja iz državnog tima.