
Frilesnseri koji od sinoć protestuju ispred Skupštine Srbije krenuli su posle održanih govora u protestnu šetnju do zgrade Vlade.
Na čelu kolone su veliki transparenti „Ne damo vam našu budućnost” i „Porez da – pljačka ne”.
Predsednik Udruženja radnika na internetu Miran Pogačar rekao je okupljenima da se premijerka Ana Brnabić nešto ranije danas pojavila kada je izašla iz Skupštine i rekla im da je Vlada spremna na pregovore.
„Javili su se kao i prvi put kada smo protestovali, očito da ulica ima efekta”, rekao je Pogačar, prenosi Beta.
On je naveo i da su protesti poslednje sredstvo kojim se bore i dodao da će to činiti uvek kada je to potrebno.
Takođe, Pogačar je rekao da su frilenseri spremni za pregovore sa Vladom.
Kako je ranije najavljeno, oni će ispred zgrade Vlade pročitati svoje zahteve, među kojima je i onaj da se povuče Vladin predlog o načinu oporezivanja frilensera.
IZVOR:POLITIKA
Be the first to comment