Košarkaši Vojvodine pobedili Metalac

Košarkaši Vojvodine zabeležili su i drugu pobedu u Superligi, ovog puta na gostovanju u Valjevu protiv Metalca rezultatom 102:101.

Ekipa Filipa Soceka je do novog trijumfa protiv valjevskog tima došla posle produžetka nakon što je meč u regularnom delu završen 87:87.

Gosti su odlično počeli i prvi period dobili 24:15, uzvratili su domaćini u nastavku pa se na poluvreme otišlo skoro egal – 42:41, da bi u trećoj četvrtini Metalac dodao gas i neznatno uvećao prednost, piše 021.rs

Novosađanima je ostao još jedan meč da odigraju do kraja sezone u kojoj su se posle 20 godina vratili u elitno takmičenje i ujedno se plasirali u Superligu. Taj duel u kom će ugostiti Dinamik na programu je u sredu 16. maja od 20h u Maloj sali Spensa.