
Radovi na mostu na rijeci Savi kod Svilaja, koji će spajati BiH i Hrvatsku u završnoj su fazi i uskoro se očekuje dobijanje upotrebne dozvole, saopšteno je iz Ministarstva komunikacija i transporta u Savjetu ministara.
“U narednim danima predstoji ispitivanje mosta – probno opterećenje, izrada horizontalne signalizacije, tehnički pregled i dobijanje upotrebne dozvole”, dodaje se u saopštenju.
Most je nizovodno već asfaltiran, montirana je odbojna ograda i rasvjeta, a završeno je i asfaltiranje prvog sloja na prilaznoj rampi sa Hrvatske strane.
“Danas se asfaltira prvi sloj uzvodno mostom, a za sutra je planirano izvođenje drugog sloja asfalta, koji je ujedno i završni habajući sloj”, dodaje se u saopštenju. IZVOR> BHRT
Be the first to comment