Rodžer igrao tri i po sata, došao do osmine finala

zvor: REUTERS/Christian Hartmann

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u osminu finala Rolan Garosa pošto je prelazu sa subote na nedelju rezultatom 3:1 bio bolji od nemačkog tenisera Dominika Kepfera. Duel je završen u 12 časova i 43 minuta na terenu Filip Šatrije.

Po gemovima bilo je 7:6 (5), 6:7 (3), 7:6 (4) i 7:5 za Švajcarca posle tri časa i 36 minuta tenisa.

Naredni protivnik 39-godišnjem Federeru biće Italijan Mateo Beretini, trenutno deveti igrač ATP liste. Ukoliko bi pobedio Italijana, u slučaju pobede Novaka Đokovića nad Lorencom Musetijem, Federer bi zakazao 51. meč u karijeri sa srpskim teniserom. Đoković je do sada slavio na 27 duela.

Bio je ovo najduži meč za Švajcarca u poslednjih 18 meseci – u međuvremenu je imao dvostruku operaciju kolena.

Imali smo priliku da vidimo izuzetno neizvestan meč, a u prvom setu, uprkos nekolicini brejk-prilika, svaki teniser je držao svoj servis bez greške. Imao je Federer priliku da u desetom gemu povede sa 1:0, ali Kepfer je spasao brejk i set loptu. U taj-brejku ključni trenutak bio je mini-brejk na 5:4 za osvajača 20 grend slem titula.

U drugom setu viđena su četiri brejka u prvih šest gemova, a opet je odlučivao taj-brejk. Federer je mnogo grešio i osvojio svega jedan od pet poena na svoj servis u odlučujućem gemu.

U trećem setu Kepfer je oduzeo Rodžeru servis na startu, ali je Švajcarac uspeo da neutrališe prednost u osmom gemu, a u taj-brejku ovoga puta pribraniji je bio iskusniji igrač.

Ni u četvrtom setu nije se predavao Nemac, 59. igrač sveta, ali je Federer u 11. gemu stigao do ključnog brejka.