Zatvoren vrtić „Maslačak“ u Kuli, svi zaposleni i jedno dete oboleli od Kovida 19

KULA –

Tri vaspitačice i jedna spremačica oboleli od Kovida 19, pozitivno i jedno dete, prenosi RTV.

Komandant Štaba za vanredne situacije opštine Kula Damjan Miljanić, na telefonski održanoj sednici odžanoj u subotu, na osnovu aktuelne epidemiološke situacije, doneo je naredbu kojom se direktoru predškolske ustanove „Bambi“ Kula nalaže da prestane sa radom u objektu vrtić „Maslačak“ u Kuli od 7. decembra 2020. godine.

kula 5 jpg

RTV

U proteklih sedam dana potvrđeno je prisustvo Kovida 19 kod sva četiri zaposlena u objektu, tri vaspitačice i jedne spremačice, a obolelo je i jedno dete iz celodnevne pripremne predškolske grupe. S obzirom na to da je u vrtiću „Maslačak“ upisano 37 dece (jedna poludnevna grupa na mađarskom i jedna celodnevna grupa na srpskom jeziku) naređuje se prestanak rada vrtića do daljnjeg, piše u obrazloženju naredbe.

Takođe, naređuje se da se u skladu sa preporukama republičkih organa da se deci iz ovih grupa definiše onlajn podrška u periodu tokom prestanka rada vrtića.

 

IZVOR:RTV

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*