Povećan broj obolelih od korona virusa u KCV i Vojnoj bolnici

U Kliničkom centru Vojvodine trenutno se leči 160 pacijenata kod kojih je potvrđeno da su oboleli od virusa Covid-19.

 

Povećan broj obolelih od korona virusa u KCV i Vojnoj bolnici

Foto: 021.rs
Od toga, kod 12 pacijenata s obzirom na njihovo trenutno zdravstveno stanje, lečenje zahteva primenu invazivne mehaničke ventilacije.
Ovo je povećanje u odnosu na jučerašnje stanje, kada se u Kliničkom centru Vojvodine lečio 141 pacijent oboleo od korona virusa. Povećanje broja važi i za pacijente koji su na respiratorima.
U Vojnoj bolnici u Petrovaradinu trenutno se leči 22 pacijenata kod kojih je potvrđeno da su oboleli od korona virusa.
„Napominjemo, da se kod velikog broja ostalih hospitalizovanih pacijenata koji su oboleli od virusa Covid-19, a s obzirom na težinu kliničke slike uz ostalu neophodnu terapiju primenjuje i intenzivna kiseonička potpora. U cilju sprečavanja širenja i oboljevanja od COVID-19 virusne infekcije, apelujemo na građane da je obavezno pridražavanje svih preventivnih zaštitnih  mera, što podrazumeva nošenje zaštitinih maski, održavanje odgovarajuće distance između osoba, redovno pranje i dezinfekcija ruku, kao izbegavanje okupljanja stanovništva u većem broju u zatvorenom prostoru“, poručuju u Kliničkom centru Vojvodine.
Autor: 021.rs

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*