Predsednik Srbije prisustvovaće prezentaciji i puštanju u rad sistema „Pronađi me“ za hitno obaveštavanje javnosti u slučaju nestanka maloletnog lica.
Prezentacija će se održati u sredu 25. oktobra u 9 sati.
Dozvolu za puštanje u rad ovog sistema izdaće predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, nakon potpisivanja sporazuma između resornih ministarstava, a javnosti će na licu mesta biti prezentovano kako će izgledati i funkcionisati alarmni sistem kada neko dete u Srbiji nestane.
Sistem „Pronađi me“ implementiran je na inicijativu Centra za nestalu i zlostavljanu decu (CNZD), a okupljenima će se obratiti i osnivač CNZD Igor Jurić, ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil i ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić.

Be the first to comment