Blokiranje rada tužilaca i sudija u Novom Sadu je najgrublji vid pritiska na pravosudne organe u Srbiji, saopštilo je Ministarstvo pravde.
„U toku je nezabeleženo ometanje pravde i onemogućavanje rada suda i tužilaštva. Poslanici i odbornici opozicije ne samo da onemogućavaju rad institucija, nego ugrožavaju i bezbednost tužilaca i sudija koje mora da štiti policija“, navodi se u saopštenju.
Dodaje se da je „nedopustiv njihov pritisak na rad tužilaca i sudija koji svoj posao obavljaju u skladu sa zakonom, a ne prema naredbama opozicije“.

Be the first to comment