Više od 700 nastavnika, saradnika i istraživača univerziteta u Srbiji potpisalo je podršku studentima koji su u blokadi.
Kako se navodi, oni „odlučno stoje uz svoje studente u zajedničkoj borbi za bolje društvo“.
„Oštro osuđujemo svaki pokušaj vlasti da zastraši koleginice i kolege javnim deljenjem njihovih privatnih podataka, širenjem neistina o njima, kao i slanjem policijskih službenika i agenata Bezbednosno-informativne agencije na njihove adrese i adrese njihovih roditelja“, dodaje se.
Apeluju i na nadležne da savesno i odgovorno obavljaju svoj posao.
Pismo podrške studentima potpisalo je više od 500 nastavnika, saradnika i istraživača sa Univerziteta u Novom Sadu.
Deo novosadske akademske zajednice zatražio je i da rektor Univerziteta u Novom Sadu podnese ostavku, zbog urušavanja autonomije univerziteta.
Listu potpisnika možete da vidite na OVOM LINKU.
IZVOR:021.RS

Be the first to comment