
Sistem „One stop“ pušten je u rad na graničnom prelazu Tabanovce – Preševo. Zvaničnom pokretanju integrisanog sistema granične kontrole prisustvovali su ministri unutrašnjih poslova Severne Makedonije i Srbije.
Euronews Srbija navodi da je sistem počeo da funkcioniše i pre zvaničnog potpisivanja protokola.
To znači da će putnici, kada ulaze u Severnu Makedoniju iz Srbije, i kada ulaze u Srbiju, imati samo jednu kontrolu, a pasoš se više ne predaje na dva mesta. Sistemi su povezani, pa će i jedna i druga strana imati evidenciju o onima koji su prošli.
Cilj je da se ubrza teretni i putnički saobraćaj, a vozači koji su se danas zatekli na prelazu kažu da su zadovoljni.
IZVOR:EURONEWS.RS

Be the first to comment