Ruski vlasnici NIS-a poslali zahtev OFAK-u za produžetak licence za rad

Foto: Promo/NIS
BEOGRAD –

Ruski vlasnici Naftne industrije Srbije poslali su zahtev američkom OFAK-u u kojem se traži produžetak licence za rad, na osnovu pregovora sa trećom stranom, objavila je danas ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović i dodala da je država Srbija taj zahtev zvanično podržala.

U molbi se navodi da je ruska strana spremna da prepusti kontrolu i uticaj nad kompanijom NIS trećem licu, navela je Đedović Handanović na instagramu.

„Država Srbija je ovaj zahtev zvanično podržala. OFAK je već reagovao određenim komentarima i nadamo se da će izneti svoj stav već tokom nedelje. Vremena je sve manje i rešenje se mora pronaći, ali građani ne smeju da trpe i ostanu bez goriva. To se neće i ne sme dogoditi“, istakla je Đedović Handanović.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u subotu da očekuje da u ponedeljak ili utorak zajedno sa Rusima i još nekim koje će ruska strana pronaći pošaljemo pismu OFAK-u za izuzeće NIS-a od američkih sankcija.

„Očekujem, to je vest – da u ponedeljak ili utorak, zajednički sa Rusima i sa još nekima koje će ruska strana da pronađe da pošaljemo pismo OFAK-u, američkoj vladi i očekujemo od njih odgovor, da li prihvataju, u periodu od mesec, dva ili tri, da nas izuzmu od sankcija, jer se vidi da smo krenuli da rešavamo pitanje menadžmenta. Da li će biti potrebno kasnije da se rešava i pitanje vlasništva, to ostaje da se vidi u potpunosti“, rekao je Vučić.

IZVOR:RTV

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*