On za 021.rs navodi da je najveća nelogičnost to što se popisivačima po formularu nadoknada plaća 82 dinara, dok se za isti posao na poslednjem popisu, 2011. godine, dobijalo 80 dinara. On smatra da nije realno da se zaradi 60.000 dinara kako je ranije najavljeno u konkursu.
„Osamdeset dinara danas i pre jedanaest godina nisu ni približno isti, nisu ni slični. Podaci se više ne unose na papirne popisnice, već popisivači moraju da vuku laptopove za sobom i da rade dupli posao. Popisujemo i unosimo podatke u arhivu i oni nas ubeđuju da je tako lakše. Jeste lakše njima jer ne moraju posle da plate nekoga da unosi te podatke u sistem. Ne računa se ni odlazak do stana i pet puta vraćanje, plus svaki dan imate kod kuće dva sata da izgubite na računaru ažurirajući podatke. Dakle, može da se zaradi 60.000 dinara, ali da radiš po 12 sati dnevno 30 dana i pitanje je da li će se stići sve„, kaže on.

Be the first to comment