Kancelarija za Kosovo i Metohiju danas je najoštrije osudila sprečavanje rukometaša iz Kuršumlije da uđu na Kosovo i odigraju utakmicu sa ekipom Mokre Gore, jer reč je o najflagrantnijem kršenju prava na slobodu kretanja, ali i sporazuma Beograda i Prištine kojima se reguliše ta materija.
Foto: Kancelarija za Kosovo i MetohijuSrpskim rukometašima je onemogućeno da se takmiče sa „apsurdnim obrazloženjem Prištine da su sportisti pretnja bezbednosti, javnom zdravlju i međunarodnim odnosima“, navela je Kancelarija u saopštenju.
Kancelarija je istakla da još jednom zahteva od Prištine da prestane da sprečava srpske sportiste da se takmiče, jer ta vrsta zabrana je ne samo anticivilizacijska, već predstavlja i vid izolovanja Srba na Kosovu i najdirektniji napad na njihova ljudska prava.
IZVOR.DANAS

Be the first to comment