Kancelarija za Kosovo i Metohiju osudila sprečavanje rukometaša iz Kuršumlije da uđu na Kosovo

Kancelarija za Kosovo i Metohiju danas je najoštrije osudila sprečavanje rukometaša iz Kuršumlije da uđu na Kosovo i odigraju utakmicu sa ekipom Mokre Gore, jer reč je o najflagrantnijem kršenju prava na slobodu kretanja, ali i sporazuma Beograda i Prištine kojima se reguliše ta materija.

 

Kancelarija za Kosovo i Metohiju osudila sprečavanje rukometaša iz Kuršumlije da uđu na Kosovo 1Foto: Kancelarija za Kosovo i Metohiju

Srpskim rukometašima je onemogućeno da se takmiče sa „apsurdnim obrazloženjem Prištine da su sportisti pretnja bezbednosti, javnom zdravlju i međunarodnim odnosima“, navela je Kancelarija u saopštenju.

Kancelarija je istakla da još jednom zahteva od Prištine da prestane da sprečava srpske sportiste da se takmiče, jer ta vrsta zabrana je ne samo anticivilizacijska, već predstavlja i vid izolovanja Srba na Kosovu i  najdirektniji napad na njihova ljudska prava.

 

 

IZVOR.DANAS

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*