Prvi kontingent ruske vakcine „Sputnjik V“ stigao je na indijski Medicinski fakultet u Kanpuru, gde od sutra počinje sprovođenje testova 2. i 3. faze kliničkih ispitivanja na ljudima.

Foto: Pixabay
Dekan fakulteta R. B. Kamal najavio je da će u ispitivanjima učestvovati 180 dobrovoljaca, naučni tim će pratiti kako vakcina deluje na njih i potom analizirati podatke kako bi ocenili da li je vakcina uspešna ili ne, preneo je TASS.
Ranije ove nedelje kontingent ruskih vakcina stigao je i u laboratorije „Dr Redi Ltd“ u indijskom gradu Hiderbadu.

Be the first to comment