Unapređenje saradnje sa Rusijom u oblasti rada i socijalne politike

Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja u Vladi Republike Srbije Darija Kisić Tepavčević razgovarala je danas sa ambasadorom Ruske Federacije Aleksandrom Bocan Harčenkom o unapređenju dosadašnje saradnje u oblasti rada, zapošljavanja i socijalne politike.

FOTO:TANJUG

Kisić Tepavčević je ukazala na veliki značaj podrške Rusije u oblastima koje su u nadležnosti resornog ministarstva, ocenivši da saradnju dveju zemalja oslikavaju tradicionalno dobri i pre svega prijateljski odnosi, kao i mnogobrojni potpisani sporazumi i memorandumi.

Prema njenim rečima, dodatnprostor za unapređenje saradnje uvek postoji, a Ministarstvo je otvoreno za nove ideje i inicijative koje će tome doprineti.

Na sastanku je istaknuto da je, pored sprovođenja postojećih sporazuma, u planu i potpisivanje memoranduma o bezbednosti i zdravlju na radu, kao i memoranduma o uzajamnom razumevanju o oblasti radnih migracija.

Bocan Harčenko je istakao da je Rusija uvek uz Srbiju, najavivši da će nastojati da tokom svog diplomatskog mandata podrži sve aktivnosti resornog ministarstva.

Prema njegovim rečima, memorandumi čije je potpisivanje u planu u narednom periodu doprineće još boljim bilateralnim odnosima i unapređenju saradnje dveju zemalja.

 

IZVOR:TANJUG

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*