Unapređenje saradnje sa Nemačkom u oblasti zapošljavanja

Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja u Vladi Republike Srbije Darija Kisić Tepavčević razgovarala je danas sa ambasadorom SNemačke u Srbiji Tomasom Šibom o dosadašnjoj saradnji dveju zemalji mogućnostima za njeno unapređenje.

Sagovornici su ocenili da su bilateralni odnosi veoma dobri i razvijeni u svim oblastima, kao i da je u prethodnom periodu ostvarena dobra saradnja Srbije i Nemačke u oblasti rada, zapošljavanja i socijalne politike.

Ministarka je istakla da je oblast socijalnih pitanja od velikog značaja u svakoj zemlji, a da epidemija COVID-19 još više daje značaj tom pitanju.

Šib je ukazao na to da među važnim aspektima saradnje dveju zemalja u narednom periodu treba da bude unapređenje zapošljavanja mladih, kao i migracije i inkluzija osetljivih grupa, uključujući i romsku populaciju.

On je poručio da će nemačke kompanije nastaviti da ulažu u Srbiju.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*