Obeležavanje 107 godina od ulaska srpske vojske u Banjaluku; Zvaničnici Srpske položili cveće

RTRS
U Banjaluci obeležavanje 107 godina od ulaska srpske vojske u grad i Dan pobede u Prvom svetskom ratu.

Nakon okupljanja na Trgu Krajine i parastosa u Hramu Hrista Spasitelja, održane je defile do spomenika banu Svetislavu Milosavljeviću.

Na spomenik je položeno i cveće.

Obilježavanje 107 godina od ulaska srpske vojske u Banjaluku (Foto: RTRS)

Obilježavanje 107 godina od ulaska srpske vojske u Banjaluku (Foto: RTRS)

Služen je parastos za sve stradale srpske i crnogorske vojnike i civile u Prvom svetskom ratu.

Obilježavanje 107 godina od ulaska srpske vojske u Banjaluku (Foto: RTRS)

Obeležavanje 107 godina od ulaska srpske vojske u Banjaluku (Foto: RTRS)

Obeležavanju, između ostalih, prisustvuju predsednik SNSD-a Milora Dodik, srpski član Predsedništva Željka Cvijanović, premijer Republike Srpske Savo Minić i predsednik NSRS Nenad Stevandić.

Prisutni su i predstavnici banjalučkog Udruženja potomaka i poštovalaca ratnih dobrovoljaca 1912-1918. godine, udruženja proisteklih iz Odbrambeno-otadžbinskog rata, Trećeg pešadijskog Republika Srpska puka i grada Banjaluka.

Srpska vojska ušla je u Banjaluku 21. novembra 1918. i donela kraj četrdesetgodišnjoj austrougarskoj upravi i slobodu narodu.

 

 

IZVOR:RTRS

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*