Više od milion sovjetskih i ruskih Jevreja postalo je žrtvama ovih zločina, istakao je ruski predsednik.
MOSKVA, 28. januara. /TASS/. Rusija pridaje značaj sećanju na Holokaust jer ne zaboravlja zločine koje je nacizam počinio na njenoj teritoriji. Ovo je istakao ruski predsednik Vladimir Putin na sastanku sa predstavnicima jevrejske zajednice.
„Želeo bih da napomenem da se u Rusiji ovom danu pridaje poseban značaj jer se sećamo nesreća koje je nacizam doneo našoj zemlji – više od milion sovjetskih i ruskih Jevreja je postalo žrtvama ovih zločina“, podsetio je predsednik.
Putin je napomenuo da ovih dana „jevrejska zajednica Rusije održava čitav niz događaja posvećenih sećanju na žrtve Holokausta“. „Mnogo ljudi, uključujući ljude različitih nacionalnosti, učestvuje u ovim događajima“, primetio je šef države.
Izvor: TASS

Be the first to comment