ATP kup: Dubl doneo pobedu Kanađanima, Rusi opravdali epitet favorita

Danil MedvedevIzvor: Justin Setterfield/Getty Images

U Sidneju se u sredu ujutru po srednjoevropskom vremenu igrali mečevi ATP kupa u grupama B i C – Rusija je bila bolja od Australije posle pobeda u singlu, a Kanada je tek posle odlučujućeg dubla stigla do bitne pobede protiv Velike Britanije.

Rusi su posle dva meča u singlu obezbedili trijumf kojim su došli do skora 2-0 i približili se plasmanu u polufinale turnira. Australija i Italija imaju 1-1, a poslednjeplasirana je Francuska sa 0-2.

*„Sinetini“ prejaki za Francuze, Zverev i Štruf „rešili“ SAD

U prvom meču singla Roman Safjulin, 167. igrač sveta, rezultatom 7:6 (6), 6:4 porazio je Džejmsa Dakvorta. Safjulin je priliku da igra dobio pošto Andrej Rubljov, peti igrač ATP liste nije mogao da doputuje u Australiju zbog pozitivnog testa na virus korona.

Pobedu je Rusima doneo drugi igrač planete Danil Medvedev, koji je za 80 minuta bez većih problema bio bolji od Aleksa De Minora. U oba seta Moskovljanin je u prva dva gema u kojima je servirao De Minor uspeo da oduzme servis rivalu obezbedi pobedu „Zbornaji“.

Medvedev i Safijulin su pobedu potvrdili i u dublu za konačnih 3-0 – Rusi su slavili protiv Džona Pirsa i Luka Savila rezultatom 7:6 (7), 3:6, 10:6.

FOTO.TVITER

U okršaju Kanade i Velike Britanije prvo je igran singl u kojem je Den Evans rezultatom 6:4, 6:4 posle 84 minuta tenisa pobedio 14. igrača sveta Denisa Šapovalova. Evansu, 25. igraču ATP liste, za trijumf su bili potrebni brejkovi u sedmog gemu prvog i trećem gemu drugog seta. Zanimljivo je da Šapovalov tokom čitavog duela nije imao nijednu brejk-priliku.

Ipak, u drugom singlu Kanada poravnava na 1-1. Feliks Ože-Alijasim rezultatom 7:6 (4), 6:3 slavio je protiv Kamerona Norija u duelu 11. i 12. igrača ATP liste. Imao je FOA u prvom setu čak tri set lopte u devetom gemu, ali je Nori „preživeo“ i domogao se taj-brejka. U njemu je Kanađanin poveo sa 5:0 i to mu je bilo dovoljno da osvoji prvi set. U drugom je viđena revija brejkova, a Ože-Alijasim je napravio jedan više i doneo vredan bod svojoj reprezentaciji.

Dubl je bio odlučujući duel – Ože-Alijasim i Šapovalov su prilično lako savladali dubl-specijaliste Džejmija Marija i Džoa Salisburija 6:4, 6:1.

Posle ove pobede Kanade sva četiri tima u grupi C imaju skor 1-1 – SAD, Velika Britanija, Nemačka i Kanada.