KANBERA –
Australijski naučnici su proizveli prvi embrion kengura na svetu putem vantelesne oplodnje (VTO), što je otkrice za koje kažu da bi moglo pomoci da se druge vrste spasu od izumiranja.
Glavni istraživač Andres Gambini rekao je da taj podvig pruža važan uvid u uzgoj torbara, kao i da bi mogao pomoći u naporima da se poboljša genetska raznolikost ugroženih vrsta kao što su koala, severni vombat i oposum, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).
Tehnika, koja se već koristi na ljudima i nekim domaćim životinjama, isprobana je na istočnim sivim kengurima koji su uginuli.
Vrsta je odabrana jer nije ugrožena i ima velike populacije.
IZVOR:RTV

Be the first to comment