M.S (32) iz Bukovca, koji je sinoć pokušao da zapali novosadsku Gradsku kuću, biće optužen za nasilničko ponašanje i izazivanje opšte opasnosti, saznaje 021.rs.

Kako saznajemo u novosadskoj policiji, osumnjičeni je od ranije poznat policiji po različitim krivičnim delima. Sutra će uz krivičnu prijavu biti priveden ne saslušanje osnovnom javnom tužiocu u Novom Sadu, koji bi trebalo da mu odredi pritvor.
Podsetimo, pokušaj paljenja Gradske kuće dogodio se sinoć oko 20 časova. Osumnjičeni je prvo na ulazu u Gradsku kuću tražio da ga primi gradonačelnik Miloš Vučević, ali su mu portiri rekli da je to nemoguće, jer gradonačelnik nije bio tu. On je zatim izašao napolje i na jedan od prozora u prizemlju bacio zapaljivu tečnost. Vatra je odmah ugašena i pričinjena je neznatna materijalna šteta.

Be the first to comment