Centralni skup „Svenarodnog sabora“; Vučić: Večeras je oslobođen Niš, oslobodićemo svaki grad u Srbiji

Screenshot VIDEO RTS
NIŠ –

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas na centralnom skupu u okviru svenarodnog sabora u Nišu da je upravo u tom gradu okončana obojena revolucija 21. marta, jer su ljudi tada shvatili da kada bi se oni koji su tada vršili nasilje dočepali vlasti ne bi bilo demokratije, jer bi terorisali sve koji drugačije misle i suprotstavljaju im se.

„Nedaleko od ovog mesta neki su pokušali da ukinu pravo na slobodu okupljanja, pravo na slobodu govora, pravo na slobodu drugačijeg mišljenja. Pokušali su da ukinu demokratiju i jednom zauvek zavedu teror u našoj zemlji. Pokušavali su obračunavajući se sa ljudima koji su im bili krivi, samo zato što se politički nisu saglasili sa nekim od njihovih stavova, da se obračunavaju tako surovo kako to dugo nismo videli. Ne samo da ih tuku, već mnogo gore od toga – da ih ponižavaju“, rekao je Vučić na Trgu kralja Milana u Nišu.

Naveo je da su neki od njih mogli da im budu i očevi, bake i deke, ali da ih nije bilo mnogo briga.

„Iživljavali su se misleći da je valjda nešto najbolje i nešto najlepše što može da postoji, a to je da terorišu druge ljude“, naveo je Vučić.

Istakao je da su se, ipak, prevarili, jer nisu razumeli slobodarski duh našeg naroda.

„Oni nisu razumeli da je te večeri konačno njihova obojena revolucija došla do kraja. Te večeri je narod u Srbiji shvatio sve. Te večeri je narod razumeo da kad bi se takvi dočepali vlasti, da demokratije ne bi bilo, da drugačijeg mišljenja ne bi bilo, da bi terorisali sve one koji im se suprotstavljaju“, poručio je Vučić.

Kazao je da je te večeri, kada je neko pokušao da baci ljagu i najveću sramotu na prelepi, slobodni i slobodarski Niš, Srbija progledala i razumela sve.

„I džabe im novci, ogromni novci spolja, a vidite kako to sada ide. I vidite kako ih primaju i ministri i gradonačelnici širom evropskih zemalja. Vidite kako je to sve bilo organizovano sa samo jednim ciljem – da Srbija bude srušena“, naveo je Vučić.

Dodao je da je puno novca uloženo spolja u rušenje Srbije.

„Kad god tražimo krivca u sebi, a ima krivaca i kod nas, i ja sam jedan od krivaca i mnogi od naših lokalnih funkcionera, i mnogo toga nismo na vreme ili nismo uvek dobro uradili. Ali nemojte da smetnete s uma jednu stvar, nemojte da zaboravite uticaj stranog faktora. Nemojte da zaboravite koliko je novca uloženo u rušenje Srbije“, rekao je Vučić.

Naveo je da su morali da ruše Srbiju zato što su videli da je Srbija počela najbrže da raste, čak i u vreme kovida.

– „Sa zahtevima je završeno, večeras je oslobođen Niš, oslobođen je svaki grad u Srbiji“

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je večeras da ga ne zanimaju više nikakvi zahtevi onih koji šest meseci unazad blokiraju širom Srbije, a koji su za njega govorili da je nenadležan i istakao da od danas sluša samo narod koji nije bahat i koji hoće budućnost.

Vučić je u Nišu, tokom centralnog skupa „Ne damo Srbiju“, u okviru svenarodnog sabora, navodeći da se dogode vremena kada mulj ispliva na površinu i kada najgori dobiju pozornicu za svoja nedela, istakao da je dobro što narod nikada brže nije razumeo o čemu se radi, a državne institucije počele da se suprotstavljaju.

„Slika doktora Milorada Jerkana od te večeri kada su ga maltretirali, tukli, gađali jajima i čime ne sve, kada je krenuo da odlazi, nije im bilo dosta, nastavili su da ga udaraju i gađaju u leđa i nisu razumeli da su leđa Jerkana postala srce svakog čoveka u Srbiji i da ćemo im od tada pružati otpor na svakom mestu. Niš je danas oslobođen, a njima poručujem: ‘nema više vaših zahteva, gotova priča'“, istakao je predsednik.

Vučić je dodao da će od sada samo slušati narod koji nije bahat, koji hoće budućnost, koji neće da mu nerad i neznanje vode državu, ljude koji su siti blokada.

„Sa zahtevima je završeno, večeras je oslobođen Niš, oslobođen je svaki grad u Srbiji“, poručio je Vučić.

Prema njegovim rečima, u Nišu su demonstracije preuzeli da vode oni koji se otvoreno zalažu za priznanje nezavisnosti Kosova.

„Oni to ne kriju, njihov lider, blokader, koji je napao i gradonačelnika Pavlovića, njemu je to ideal politike, za njih je kazna za Srbe u Republici Srpskoj i obeležavanje srpskog naroda kao genocidnog pogled u budućnost, a za mene, kao predsednika, budućnost su nove fabrike, putevi, pruge, naučno-tehnološki parkovi, ali i dobri odnosi, ponos i dostojanstvo našeg naroda“, kazao je.

Vučić je naglasio da je Kosovo i Metohija Srbija i da nije samo Ustav Srbije.

„To je srce i duša, to je naš zavet, više od svake politike. Razumeo bih da sam negde drugo to čuo, ali da u Nišu politiku vode i državu ruše oni koji govore da su za nezavisno Kosovo, to je za mene nemoguće“, rekao je predsednik.

Vučić je naveo da su Srbiju hteli da unište, jer je i svetu postalo jasno za vreme kovida da Srbija najbrže raste.

Kako je pojasnio, pomislili su da se menja balans i da će Srbija biti najsnažnija u okruženju i shvatili da im to ne odgovara.

„Pomislili su – moramo da rušimo Srbiju. Dugo je to pripremano, dugo je ulagano protiv naših škola i fakulteta, protiv naših sudova“, kazao je.

Prema njegovim rečima, udar nije trebalo još da se desi, ali su nesreću u Novom Sadu izazvanu padom nadstrešnice iskoristili i započeli.

„Ogroman novac, milijarde evra, su ulagane u rušenje Srbije i zamalo da im pođe za rukom. Kada analizirate, videćete finansiranje od USAID-a, drugih američkih agencija koje je predsednik Tramp ukinuo, novac iz susednih i evropskih zemalja. Čekao se trenutak i onda su izveli do sada najteži udar. Uspeli smo da opstanemo zahvaljujući vašoj čvrstini i tome što niste hteli zemlju tuđinu da predate“, poručio je Vučić.

– Veliki broj građana na trgu

Skup pod nazivom „Ne damo Srbiju“ počeo je izvođenjem srpske himne „Bože pravde“‘.

Na Trgu je okupljen veliki broj građana, od kojih mnogi nose zastave Srbije, a uoči početka skupa, oko 17 časova, razvijena je najduža zastava Srbije, uz reku Nišavu kod Niške tvrđave, dugačka 200 i široka 10 metara.

Program svenarodnog sabora, na kojem će biti predstavljen Pokret za narod i državu, počeo je ranije danas kulturno-umetničkim programom, a na Trgu kralja Milana postavljeni su štandovi na kojima se građani informišu i mogu da se učlane u Pokret.

Na štanodvima građani mogu i da ostave pisma za predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a postavljeni su i štandovi na kojima turističke organizacije iz cele Srbije predstavljaju svoje potencijale.

Okupljene građane su tokom dana zabavljali Đorđe David, Ivan Kurtić, Aca Lukas.

Predsednik Vučić pozvao je ranije više puta građane iz Niša i svih krajeva Srbije da dođu kako bi na miran i dostojanstven način pokazali da se pristojna Srbija ne može pobediti.

U Niš su pored predsednika Aleksandra Vučića, još i predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, ministri Siniša Mali, Jelena Žarić Kovačević, Darko Glišić, Ivica Dačić, predsednik SNS Miloš Vučević i drugi zvaničnici.

Vučić je najavio da će na skupu predstaviti ideje kako bi Srbija i Niš trebalo da izgledaju u budućnosti.

– Gradonačelnik Pavlović: Građani Niša motor napretka Srbije i svega što je urađeno u Nišu

Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović rekao je danas na centralnom skupu svenarodnog sabora u Nišu da je posvećen samo tome da Nišlije imaju bolji i dostojanstveni život i istakao da su građani Niša motor napretka Srbije, ali i svega što je postignuto i urađeno u Nišu.

„Zajedno sa našim predsednikom (Srbije Aleksandrom Vučićem) krenuli smo da radimo i gradimo. Uradili smo mnogobrojne projekte u Nišu“, rekao je Pavlović obraćajući se na početku skupa.

Podsetio je da je Niš svake od prethodnih deset godina otvarao po jednu fabriku.

„Smanjili smo broj nezaposlenih za 20.000 ljudi, a povećali broj zaposlenih za 30.000 ljudi. Ali mi tu nećemo stati, zato što imamo brojne planove“, naglasio je Pavlović.

On je rekao i da su ti planovi važni za porodice i za mališane, naglašavajući da u Nišu grade novo porodilište, za koje ističe da će da bude značajno za sve mlade ljude da grade svoje porodice.

„Mi želimo da kroz borbu i pravdu gradimo pristojnu i normalnu Srbiju. I ova slika koju sada vidim ispred sebe, i ova poruka koju danas s ovog skupa želimo da pošeljemo, jeste poruka mira. Mira i jedinstva, jednakosti svih naroda koji žive u našoj prelepoj Srbiji“, rekao je Pavlović.

On je uputio molbu okupljenima da zajedno nastave da grade i rade, kako je rekao, da grade Niš koji će da bude budućnost i ponos čitave Srbije, kakav je i sad.

„I zato parola, važna parola – ne damo Niš. Živeo Niš. Živela naša prelepa Republika Srbija“, poručio je Pavlović.

– Brnabić: U Nišu atmosfera zajedništva, građani šalju reči podrške za slobodnu Srbiju

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da se danas iz Niša sa svenarodnog sabora šalju reči podrške građana za slobodnu Srbiju, da vlada atomosfera zajedništva i da je to smisao ovoga skupa, kao i da je najveća zainteresovanost za pokret upravo u ovom gradu.

„Ne damo Srbiju i nikada nikome nećemo dati našu Srbiju“, poručila je Brnabić.

Ona je rekla da je od Nišlija danas mogla da čuje samo reči podrške i da je to najvažnija poruka danas koja se šalje iz Niša.

„Kada međusobno pričamo, kada jedni drugima dajemo podršku i to je smisao ovog skupa, da se okupimo i da kažemo da smo tu jedni za druge i da nismo sami i da je ovo većinska Srbija koja je strpljiva i tolerantna i često tiha, upravo zbog te tolerancije, ali koja je većinska i koja na kraju neće dati da se ugrozi naša Srbija. Tako da ta podrška koju jedni drugima dajemo i na kojoj se međusobno zahvaljujemo je možda za mene najlepši deo ovog dana“, rekla je Brnabić za Tanjug.

Ona je dodala da je danas u Nišu prelepa atmosfera i da su ljudi zadovoljni i srećni i da vlada atmosfera zajedništva.

„Veliki broj građana je ovde i kako se približava početak centralnog skupa, čini mi se da sve više i više dolaze. Ja sam sad ovde već nekih tri sata i zaista prelepa atmosfera. Čini mi se da je toliko bilo potrebno ljudima da budemo u Nišu i da je ovakav skup pun pogodak“, rekla je Brnabić.

Govoreći o zainteresovanosti Nišlija za učlanjenje u pokret, Brnabić je istakla da je do sada procentualno najveći broj pristupnica pokretu upravo iz Niša.

„Tamo gde su ljudi bili izloženi najvećem nasilju, tamo gde smo videli najogavnije scene terora, tamo gde su se najviše potrudili da u svaku poru društva sipaju mržnju, tu su ljudi najslobodnije ustali i rekli, ja ne želim ovo za sebe, ne želim ovo za svoju porodicu, ne želim ovo za svoju decu, ja želim onu Srbiju kakvu mi svi znamo. Srbija koja je slobodarska, slobodna država u kojoj svako ima pravo da ima svoje mišljenje. I onda o tome razgovaramo, suprotstavljamo argumente koje imamo, zato što na kraju krajeva imamo mišljenje o svakoj temi. To je Srbija“, rekla je ona.

Brnabić je rekla da Srbija nije ona zemlja, koju su pokušali, kako je navela, „da nam uvedu u poslednjih šest meseci blokaderi, gde ako ne mislimo isto kao oni, onda smo zaslužili da nas biju, vređaju i ponižavaju“.

„Ne smete da kažete svoje mišljenje, juri će vas po ulicama. Srbija nikada nije bila ta zemlja. Ona dubinski, suštinski nije takva zemlja. Ona je sve suprotno tome i to je ono što vidimo danas u Nišu“, navela je ona.

Govoreći o daljem napretku Niša i o onome što je urađeno dok je ona bila predsednica Vlade Srbija, rekla je da je ponosna na sve rezultate i da je to urađeno na osnovu svega što je postavio Aleksandar Vučić, kada je bio predsednik vlade.

Dodala je da je zahvaljujući Vučiću, vlada i boravila sedam dana u Nišu, kako bi se razgovaralo o potrebama ovog grada i o njegovom daljem razvoju.

„Mi smo tada postavili osnovu za razvoj Niša u narednih deset godina. I sve one projekte koje smo mi dalje radili su tada postavljani u tih sedam dana. I nismo ih postavljali mi iz Beograda, nego je Aleksandar Vučić tada doveo vladu u Niš, da bi Nišlije čule i da bi nam Nišlije rekle kako žele i kako vide razvoj svog grada i šta su njihovi strateški prioriteti“, dodala je ona.

Navela je da je predsednik Srbije danas imao i radni ručak sa inicijativnim odborom pokreta i sa nekim od najuglednijih Nišlija i da je postavio ponovo to pitanje – šta su za vas prioriteti i kako vi vidite dalje razvoj Niša?

Dodala je da mora da se radi na planovima za budućnost, šta je potrebno uraditi do 2030. godine i da danas ljudi koji budu bili u Nišu od predsednika mogu čuti dalje planove i pravce za razvoj Niša.

– Razvijena najduža zastava Srbije

Najduža zastava Srbije razvijena je danas u Nišu pred početak centralnog skupa svenarodnog sabora na kome će biti promovisan Pokret za narod i državu i na kome će govoriti predsednik Aleksandar Vučić.

Velika zastava Srbije, koja je bila razvijena i na svenarodnom saboru u Beogradu, razvijena je kod niške tvrđave, uz reku Nišavu, oko 17.00 časova. Zastava je dugačka 200 i široka 10 metara.

Na Trgu kralja Milana uoči glavnog skupa koji će početi u 18.00 časova okupio se veliki broj građana, a mnogi od njih nose zastave Srbije. Pun je i park uz Nišavu, a mnogi građani i dalje pristižu.

U Niš su pored predsednika Aleksandra Vučića, stigli još i predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, ministri Siniša Mali, Jelena Žarić, Kovačević, Darko Glišić, predsednik SNS Miloš Vučević i drugi zvaničnici.

Program Svenarodnog sabora počeo je ranije danas nastupom kulturno umetničkih društava, a potom su okupljne građane zabavljali Đorđe David, Ivan Kurtić, a očekuje se i koncert Ace Lukasa.

Na Trgu kralja Milana postavljeni su štandovi na kojima građani mogu da se informišu i učlane u Pokret za narod i državu, kao i da ostave pisma za predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a tu su i štandovi na kojima turističke organizacije iz cele Srbije predstavljaju svoje potencijale.

Na svenarodnom saboru biće predstavljen Pokret za narod i državu, a predsednik Vučić pozvao je više puta građane iz Niša i svih krajeva Srbije da dođu kako bi na miran i dostojanstven način pokazali da se pristojna Srbija ne može pobediti.

Vučić je najavio da će na skupu predstaviti ideje kako bi Srbija i Niš trebalo da izgledaju u budućnosti.

Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović izjavio je ranije danas da je sve spremno za skup svenarodnog sabora navodeći da očekuje da će to biti najveći skup ikada održan u Nišu i pozvao sve građane Srbije da dođu na svenarodni sabor.

– Vučević: Sabor u Nišu šalje poruku da su ljudi umorni od blokada i nasilja

Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je da centralni skup Svenarodnog sabora koji se održava danas u Nišu treba da pošalje poruke da su građani umorni od blokada i nasilja, da žele da se vrate normalnom životu

„Verujem da će sve proći u jednoj lepoj, demokratskoj atmosferi. Ovo je svenarodni sabor koji treba da pošalje jasne poruke da su ljudi umorni, da im je dosta blokada, nasilja, otimanja prava na budućnost, izbacivanja đaka iz škola, blokiranja fakulteta, puteva“, rekao je Vučević za Tanjug.

On je naveo da građani žele da se razgovara o tome gde je danas Niš, jug Srbije i cela Srbija, kao i šta treba raditi sutra.

Vučević je rekao da je pre dva meseca deo građana i studenti u blokadi pokušali da spreče njega i predsednicu Skupštine Anu Brnabić da dođu u Niš da održe običnu stranačku konferenciju, a kako kaže, ovaj sabor je odgovor naroda na to.

„Narod neće nasilje. Narodu je muka blokada. Narodu je muka krađa vremena i prava na život i slobodu kretanja, slobodu mišljenja. Mi smo došli do toga da nam prethodnih sedam meseci ne daju da kažemo šta mislimo, da ne smemo da se okupimo gde želimo, da đaci ne smeju da idu u školu, da studenti ne smeju da polažu ispite. Ljudi sad kažu – dosta više svega. Ne damo Srbiju takvom scenariju. Ne damo Srbiju da je bace na kolena. I to je zadatak, rekao bih, naroda Srbije, ali i sveukupno srpskog naroda, gde god da živi“, rekao je Vučević.

Prema njegovom mišljenju, razlog za formiranje nadstranačkog pokreta je upravo potreba da se brani narod i država.

„To su najvažniji zadaci. A ne procenti, popularnosti, broj mandata, neka statistika ili istraživanje. To je potpuno u drugom planu. U ovom trenutku prvi zadatak svih patriota mora biti odbrana države i odbrana naroda“, rekao je Vučević.

Dodao je da je pokret zamišljen upravo kao politička platforma koja može da prihvati ljude koji ne pripadaju istim strankama ili ne pripadaju nijednoj stranci i ne misle o svemu isto, ali vide Srbiju kao slobodnu, nezavisnu, suverenu državu i ne žele da vide Srbiju na kolenima.

„Ko god tako razmišlja, ko god tako živi, diše, on je dobrodošao u pokret. I onda nije pitanje da li ste član neke stranke ili ne želite da budete član jedne stranke. Članstvo u pokretu je mnogo šireg karaktera i daje prostor da i ljudi koji do sada nisu bili u političkom životu postanu deo ovog pokreta“, rekao je Vučević.

Naveo je da će većina govornika koji govore na skupu biti ljudi koji nisu politički aktivni.

„Pored predsednika države Aleksandra Vučića, koji je glavni govornik i od koga očekujemo da čujemo one ključne političke, ali i državne poruke, ostali govornici su odavde, sa juga, iz Niša, ali ljudi koji nisu toliko politički angažovani ili najveći deo njih nije toliko politički angažovan. I to su dobre stvari koje su nam bile potrebne, ne u političkom spektru, nego pre svega u našem društvu. Da bi se spuštale tenzije, ali i da bi se širio taj front odbrane države, jer je država u ovom trenutku zaista ugrožena, ona je napadnuta prethodnih šest meseci“, rekao je Vučević.

On sabor u Nišu vidi kao priliku da se građani učlane u pokret, ali i da postave pitanja, upute kritiku, traže sastanak, ukazuju na neku nepravdu, traže od političara da dođu kod njih da vide šta se dešava.

„Mislim da je to lekovito za svakog ko je u izvršnoj vlasti, da obiđe teren, da ne živi samo u kancelarijama ili samo u Beogradu. Srbija je mnogo šira i mnogo veća i mnogo složenija nego što vam se to čini iz neke fotelje ili iz neke kancelarije. Ko to ne razume, ne razume pitanje odgovornosti prema građanima. Evo vidite jedan od štandova, štand pokreta za narod i državu, ljudi mogu da se učlane i da postave pitanja, traže sastanak, kako god. Ta komunikacija je neophodna, ona je lekovita za ljude iz sveta politike“, rekao je Vučević.

Na pitanje šta mu govori podatak da je interesovanje Nišlija za učlanjenje u pokret veliko, Vučević je odgovorio da je Niš uvek bio patriotski grad, koji je platio veliku cenu u oslobodilačkim ratovima.

„Mislim da je dodatno motivisalo patriote u Nišu ono što se u gradu dešava prethodnih gotovo sedam meseci. Sa kulminacijom 21. marta, kada su žene bile prebijane, kada je gradonačelnik bio linčovan, kada su građani bili izloženi neverovatnom nasilju od blokadera. To je samo ohrabrilo, motivisalo ljude, patriote da kažu da im je dosta toga i da žele da budu deo druge priče, pozitivne priče, demokratske priče, narodne priče, patriotske priče. To je po meni razlog zašto imamo, eksploziju interesovanja građana Niša, patriota u Nišu, da se učlane u pokret za narod i državu“, zaključio je Vučević.

Vučić: Moramo da pravimo planove, biće dobro kada blokaderi prestanu da uništavaju zemlju

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Nišu da moraju da se prave novi planovi za razvoj zemlje i da će o tome govoriti na današnjem skupu svenarodnog sabora, i poručio da će biti dobro kada blokaderi prestanu da uništavaju zemlju.

Vučić je, tokom spremanja ćevapa u restoranu hotela Nais u Nišu, gde će danas biti održan centralni skup svenarodnog sabora, u šali rekao da sprema ćevape, kako je naveo, za ćacije jer mora da ih nahrani i dodao da su u Niš već stigli ljudi koji su se učlanili Pokret za narod i državu, profesori i naučnici, sa kojima će imati ručak u 13.30.

Vučić je za Pink rekao da je u Niš već stigla i predsednica Skupštine Ana Brnabić i istakao da će Nišlije i drugi građani moći tom prilikom da čuju važne stvari.

„Mi moramo, pošto su nam zemlju razarali i uništavali, da uđemo u to da pravimo planove, da radimo brzo. Nešto nam se smanjuje razlika, pošto je bio presek 15. u mesecu i smanjuje se razlika između očekivanja i onoga što smo planirali i onoga što nam dolazi. Bila je mnogo veća razlika, manji prihodi su bili, a sada je nešto bolje, ali i dalje nije dobro. Biće dobro tek kada blokaderi prestanu da uništavaju svoju zemlju. Ali, ide na bolje“, naglasio je Vučić.

On je dodao da zato moramo da pravimo nove planove.

„Kao što je porodilište deo plana za Niš, kao što je to bio Klinički centar, radićemo i posebne delove za kardiovaskularni sektor u Nišu, radićemo mnoge druge stvari, ali i infrastrukturni objekti će se završavati. Ne zaboravite da se gradi pruga Niš-Dimitrovgrad, ide i obilaznica oko Niša, da se gradi brza pruga Niš-Beograd, koja je najvažnija, to je žila kucavica za ceo jug Srbije, onda, naravno, dovođenje novih investitora, to su stvari koje su za Niš i još neke sitnice o kojima ću da govorim večeras. Znači, život za sve ove ljude“, istakao je Vučić.

Nije bilo dileme da li ću danas biti u Nišu, slobodarski duh se ne može pobediti

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da nije bilo dileme da li će danas biti u Nišu na skupu u okviru svenarodnog sabora na kojem će se obratiti i istakao da je Srbija slobodna zemlja i da taj slobodarski duh niko ne može pobediti.

„Naravno da nije bilo dileme. Srbija je slobodna zemlja i u Srbiji je slobodarski duh naroda, to da pobedite ne možete nikada“, istakao je Vučić na TV Pink.

Na pitanje kako komentariše to što mu neki kažu da je sada „prvi put izašao na crtu onima koji su protiv njega“, on je rekao da on nikome ne izlazi na crtu i da je predsednik Republike koji se brine o napretku Srbije.

„Stvarno nikome ne izlazim na crtu, nemam ništa sa crtama, ja sam predsednik Srbije, brinem o razvoju Srbije, brinem o napretku Srbije i to je ono što me zanima“, istakao je Vučić.

Predsednik je naveo da nikakve crte ne voli, ni nevladinu organizaciju CRTA koja, kako je naveo, radi protiv interesa Srbije, kao ni crte koje prave oni koji uživaju drogu.

Na pitanje da prokomentariše kritike što navodno pravi „Ćacilend“ i u Nišu, Vučić je rekao da pravi „Ćacilend“ svuda po Srbiji.

„To će biti jedna od najvažnijih tačaka programa, da mi svuda imamo decu koja hoće da uče. Da se vrati znanje u škole, da se vrati znanje na fakultete. Ta deca su na ponos, ne samo njihovim roditeljima, već i celoj našoj zemlji. Zato što ta deca hoće da rade ono što je njihov posao, ono što je njihova dužnost“, ukazao je Vučić.

Kako je dodao, oni koje nazivaju „ćacijima“ neće da tuku neke druge ljude, neće da blokiraju bilo koga.

„Naša je dužnost da se njima jasno kaže da je to ideal kojem težimo. Da, ponosan sam na to da kažem, ‘Ćacilend’ svuda, deca koja hoće da uče, studenti koji hoće da uče, đaci koji hoće da uče, a ne oni koji misle da treba da tuku starije ljude, da ih gađaju jajima i da misle da to može da prođe“, rekao je Vučić.

Predsednik je svim građanima uputio poruku: „Ne damo Srbiju!“.

Gašić: Narod u Nišu poručuje da želi napredak Srbije i da mu je dosta blokada

Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je danas da je ključna poruka svenarodnog sabora koji se održava u Nišu da narod želi da Srbija nastavi svoj napredak, kao što je to činila od 2012. i da mu je dosta blokada i zaustavljanja zemlje.

„Očekujem da pošaljemo danas snažnu poruku. Atmosfera koja nas je dočekala u Nišu je fantastična. Narod je jako raspoložen i narod je, pre svega, željan da pokaže da mu je dosta više blokada, dosta više zaustavljanja Srbije, da želi da Srbija napreduje kao što je činila i proteklih 12 godina i da ne želimo da se vraćamo u period do 2012. godine. Mislim da se to oseća ovde, jedna pozitivna atmosfera na svakom koraku“, rekao je Gašić za Tanjug.

Istakao je da su Srpska napredna stranka i, pre svega, predsednik Srbije Aleksandar Vučić okrenuti narodu i da im je jako bitno da čuje šta to građani Srbije žele.

„U krajnjoj liniji je bitno da čujemo šta to narod Srbije želi, kako na jugu, tako i na severu ili u centralnoj Srbiji. Vidim da je oko štanda predsednika velika gužva i da mnogo ljudi ostavlja na njemu svoja pisma predsedniku“, naveo je Gašić.

Dodao je da će insistirati kod predsednika Vučića da se u Kruševcu na Vidovdan održi veliki skup.

„Važan nam je taj datum, važan nam je taj dan, važan nam je taj grad tog dana, u krajnjoj liniji i da ćemo tog dana imati neke nove stvari koje ćemo Kruševljanima da predstavimo. Tako da, vidimo se u Kruševcu“, poručio je Gašić.

Žarić Kovačević: Iz Niša šaljemo poruku mira, pokret treba da pokaže jedinstvo

Ministarka za brigu o porodici i demografiju Jelena Žarić Kovačević izjavila je danas na svenarodnom saboru u Nišu da se danas iz ovog grada šalje jasna poruka, a to je poruka mira, a da će kroz Pokret za narod i državu moći da se pokaže jedinstvo, zajedništvo i velika snaga koja će voditi Srbiju napred.

Ona je za Tanjug rekla da je interesovanje za pokret veliko na svim punktovima u Nišu, kao što je bilo i u Beogradu.

„Želimo svim ljudima koji će doći danas u Niš da pošaljemo jasnu poruku, da je Pokret za narod i državu pokret koji će nas sve okupiti i gde ćemo moći da pokažemo jedinstvo, zajedništvo, veliku snagu koja će voditi čitavu našu zemlju napred. To je poruka koju mi danas šaljemo iz Niša, poziv za mnogo ljudi da nam se pridruže, da pristupe pokretu, da nam predstave zdrave ideje koje imamo za Srbiju“, rekla je Žarić Kovačević.

Ona je dodala da žele da Srbija raste, da se razvija, da bude priznata zemlja u međunarodnim krugovima, da bude finansijski stabilna zemlja.

Ministarka je rekla da se u Nišu očekuje veliki broj ljudi koji će doći, ne samo iz Niša i okoline, nego iz cele Srbije.

Istakla je da će danas biti poslata i značajna politička poruka.

„To je da ćemo se boriti za Srbiju, za državu, za svaku lokalnu samoupravu. Borićemo se, ne samo za moj Niš, borićemo se za sve građane Srbije. Država je apsolutno spremna da stane iza svih građana, a ovaj pokret će biti spreman da izađe sa rezultatima jednog dana sa kojima je izašla i Srpska napredna stranka. Želimo da ovaj sabor bude početak i samo prvi korak ka saborima na kojima ćemo slaviti naše pobede i uspehe za našu zemlju“, rekla je ona.

Dodala je da je od dolaska SNS na vlast Niš napredovao i razvijao se i da je današnji sabor kruna svega što je urađeno, ali i početak novog razvoja Niša i daljeg razvoja Srbije uopšte.

„Nije mali značaj formirati pokret za narodu i državu. Sam naziv tog pokreta nam govori, da je to pokret koji će voditi brigu o narodu, koji će voditi brigu o državi, koji će štititi državne institucije i zapravo voditi institucije ka tome da rade svoj posao“, rekla je ministarka.

Govoreći koliko je važno što građani imaju mogućnost da učestvuju u kreiranju naziva pokreta i da se i njihov glas u pokretu čuje, Žarić Kovačević je rekla da je mnogo važno kada se građani pitaju.

„Svi mi koji se nalazimo na nekim funkcijama, jedino od građana možemo da dobijemo povratnu informaciju do koje mere je dobro to što radimo, u kom smislu treba možda promeniti neke korake ili učiniti nešto novo da bi građanima bilo bolje, jer ono što jeste i što bi svakako trebalo da bude cilj našeg rada truda, zalaganja, jeste bolji životni standard građana, ali i u institucionalnom smislu, u sistemskom smislu, na koji način ćemo, na primer mi u Vladi Srbije, svi sarađivati. Sva ministarstvo moraju da sarađuju, da se ponašaju kao tim da bi građanima bilo bolje“, rekla je ona.

Govoreći o napadu na funkcionere SNS i građane, koji su hteli da prisustvuju sastanku SNS u martu u Nišu, Zarić Kovačević je rekla da je i ona bila napadnuta i da se u Nišu desilo nešto što nikada do sada nije, a to je da je njima bilo zabranjeno da se okupe i izraze drugačije mišljenje i da su fizički bili napadnuti.

„Naravno da postoje različita politička mišljenja i smatram da ne bi trebalo da bilo ko od nas bude do te mere ostrašćen, da ne dozvoljava drugom čoveku da izrazi svoje političko mišljenje koje je drugačije od našeg. Naročito smatram da ne bi trebalo da postoje situacije u kojima ćemo nekome braniti, ne samo da izrazi mišljenje, nego i da politički deluje u tom pravcu koji on poštuje, koji on podržava“, istakla je ministarka za Tanjug.

 

 

 

 

IZVOR:RTV

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*