Predsednica Republike Srpske Željka Cvijanović primila je danas u oproštajnu posetu ambasadora Japana u BiH Makota Ita, saopšteno je iz Kabineta predsednice.
Cvijanovićeva je sa ambasadorom Japana razgovarala o trenutnim političkim i ekonomskim prilikama u Srpskoj i BiH, kao i drugim aktuelnim temama.
Tokom sastanka, sagovornici su konstatovali da je saradnja institucija Srpske i ambasade Japana u prethodnom periodu bila veoma dobra, te da su rezultat saradnje brojni realizovani projekti u Republici Srpskoj u domenu zdravstva, školstva, ali i drugih oblasti.
Ovom prilikom, predsednica Cvijanović zahvalila se ambasadoru Itu na njegovom doprinosu unapređenju odnosa u proteklom mandatnom periodu, te poželela uspeh na ličnom i profesionalnom planu, saopšteno je iz Kabineta.

Be the first to comment