Donacija 15 respiratora i monitora Opštoj bolnici Subotica

Tokom nedelje u Opštu bolnicu Subotica stiglo je 15 novih i kvalitetnih respiratora sa monitorima, koji će doprineti pružanju bolje zdravstvene zaštite obolelima od Covid-19 infekcije. Respiratori i monitori dobijeni su zahvaljujući brzoj intervenciji Pokrajinskog sekretrijata za zdravstvo.

13813_1.jpg

Usled naglog povećanja broja hospitalizovanih pacijenata sa težom kliničkom slikom, bilo je neophodno hitno povećati broj respiratora i monitora. Pristigli respiratori i monitori su stavljeni u funkciju i na raspolaganje jedinici intenzivne nege. Po završetku epidemije ovi respiratori i monitori će se dalje koristiti za najteže pacijente u jedinici intenzivne nege.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*