„Fajzer” i „Biontek” danas predaju dokumentaciju za registraciju vakcine u Srbiji

(Foto Piksabej)

Kompanije „Fajzer” i „Biontek” predaće danas Agenciji za lekove i medicinska sredstva (ALIMS) neophodnu dokumentaciju za registraciju vakcine protiv koronavirusa u Srbiji, preneo je portal b92.

Navodi se da je to juče dogovoreno na sastanku predstavnika „Fajzera” sa premijerkom Anom Brnabić i ministrom zdravlja Zlatiborom Lončarom.

Upotrebu vakcine koju proizvode „Fajzer” i „Biontek” jutros je kao prva u svetu, odobrila Velika Britanija i najavila da će moći da se koriste od početka naredne nedelje, prenosi Beta.

 

IZVOR:BETA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*