Matić: Srbiju posetilo oko dva miliona turista

FOTO:BALKANTV

Ministarka trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić izjavila je da je Srbiju tokom aktuelne turističke sezone posetilo oko dva miliona turista, dok je u najboljoj turističkoj sezoni 2019. godine, broj turista bio između 3,5 i 3,7 miliona.

„Imamo sada više od osam miliona noćenja u Srbiji, a u najboljoj turističkoj sezoni (2019. godine) smo imali 10 miliona noćenja“, rekla je Matić za RTS.

Prema njenim rečima, Srbija nije destinacija u kojoj je turistička sezona samo leti.

„Srbija, pogotovo veliki gradovi – Beograd, Novi Sad, Niš, imaju jako razvijen kongresni turizam, dolaze i Nova godina i praznici koji se slave“, kazala je Matić.

Ona je ocenila da je vakcinacija protiv koronavirusa „neophodan uslov za nastavak normalnog privrednog života“, kao i sektora turizma.

 

 

 

 

IZVOR:N1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*