Olujno nevrijeme u Poljskoj, bez struje ostalo 30.000 domova

Screenshot-VIDEO EURONEWS

U Poljskoj je oko 30.000 domova ostalo bez struje, nakon što je snažan vjetar lomio drveće i kidao dalekovode na jugu zemlje.

Ekstremna nepogoda zahvatila je čitavu Poljsku, a oluja je bila najsnažnija u južnim regijama, gdje je padala i obilna kiša.

Oštećene su fasade stambenih i poljoprivrednih zgrada, a vatrogasna služba je saopštila da rade na otklanjanju posljedica, javlja Euronews.

Širom zemlje vatrogasci su imali više od 2.000 intervencija tokom prethodna dva dana.

Lokalni zvaničnici u gradovima i naseljima na jugu zemlje rekli su da je oluja poplavila imanja, podrume i udubljenja u zemlji, dok su oborena stabla blokirala puteve i oštetila infrastrukturu.

 

 

IZVOR:EURONEWS.BIH

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*