Opet kiša u delovima Srbije, „upaljeni“ meteoalarmi

Ciklon koji se formirao iznad Srbije na visini danas će se svojim centrom premeštati južnije i uticati na vreme u našoj zemlji. U južnijim delovima Srbije moguće su lokalno obilnije padavine. Južno od Vojvodine i Beograda na snazi su žuto i narandžasto upozorenje.

Danas u Srbiji za nekoliko stepeni svežije. U Vojvodini pretežno vedro i suvo, dok će u ostalim predelima biti oblaka koji će donositi kišu i lokalno obilnije pljuskove praćene grmljavinom. Ponegde je moguće od 20 do 50mm kiše. Tokom noći padavine će postepeno slabiti.

Duvaće jak severni vetar, povremeno olujne jačine na planinama i u Vojvodini. Najviša dnevna temperatura od 19 do 26 stepeni.

Kišu i lokalne pljuskove očekujemo još sutra, pretežno na zapadu i jugozapadu Srbije. U ostatku bez padavina i sa dužim sunčanim intervalima. Od srede ponovo pretežno sunčano i suvo vreme.

 

 

IZVOR:N1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*