Pojačana kontrola prekoračenja brzine na putevima u Srbiji

BEOGRAD: Akcija Speed maraton u kojoj će se sprovoditi pojačana kontrola prekoračenja brzine na putevima u Srbiji počinje sutra, a Tomislav Petrović iz Agencije za bezbednost saobraćaja kaže da će u narednih sedam dana 24 sata patrole policije biti na terenu.
policija FF__2324
Foto: Dnevnik (F. Bakić)

On je za televiziju K1 rekao da kršenje mera u saobraćaju najčešće dolazi van naselja, tamo gde je, kaže, moguće brže voziti i navodi da uglavnom mladi prave prekršaje.

Petrović je naveo da je ove godine zabeleženo 20 manje ljudi poginulih na putevima nego prošle godine, a od početka godine oko 45 pešaka izgubilo je život, među kojima četvoro dece.

„Ove godine postigli smo značajne rezultate, ali nismo zadovoljni dokle god nam neka osoba strada“, rekao je on za K1.

 

 

IZVOR:DNEVNIK

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*