Predsednika Turske i njegovu delegaciju na beogradskom aerodromu dočekao električni autobus

Predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana i njegovu delegaciju na beogradskom aerodromu dočekao je električni autobus eminentnog proizvođača Bozankaya, saopštila je kompanija „EUHYBRID” koja je obezbedila autobus.

Dodala je da je odatle napravljen „važan korak ka budućnosti, udobnom vožnjom kroz Beograd prateći delegaciju sve vreme tokom njihovog boravka u Srbiji”.

Ističe se da je generalni sponzor ovog prestižnog događaja 3T Grupa i da su mir, tišina i udobnost karakteristike kojima predstavnici turskih kompanija opisuju zajedničku vožnju, sa željom da tokom dana provedenih u Beogradu ponove ovo prijatno iskustvo i podele ga sa stanovništvom naše zemlje.

Gostima se obratila direktorka kompanije „EUHYBRID” Snežana Stejić.

„Čini mi izuzetnu čast, veliko zadovoljstvo i čini me iskreno ponosnom to što mogu prvi put javno da vas pozdravim ispred kompanije „EUHYBRID”, prve firme na srpskom tržištu koja je obezbedila 100 odsto električne autobuse eminentnog proizvođača ‘Bozankaia’ čija se vozila već kreću po putevima na čak četiri kontinenta”, rekla je ona.

Navela je da je reč o ekološki potpuno čistom transportu putnika na efikasniji i, kako je rekla, povoljniji način.

„Možda neskromno, i na samom početku našeg poslovanja, uvereni smo da pružamo optimalno rešenje kako za gradske tako i za međugradske transportne linije bez obzira da li se radi o prevoznicima putnika ili kompanijama koje svoje zaposlene transportuju do i sa posla”, rekla je Snežana Stejić.

Navela je da veruje da će sve više društveno odgovornih kompanija prepoznati značaj investicije u efikasan transport putnika, ali i brigu o životnoj sredini.

„ Potrudili smo se da Srbija dobije najbolje rešenje koje postoji i mislim da smo u tome uspeli,” istakla je ona.

Prisutni su se složili da je dostupnost ovih autobusa na tržištu Srbije veliki iskorak u budućnost u kolektivnom transportu, ali i u aktivnom učešću u brizi za zdraviju okolinu.

Autobusi su 100 odsto električni. Koriste standardni sistem punjenja isti kao i za automobile, imaju maksimalno vreme punjenja do četiri sata, 300 km vožnje.

 

 

IZVOR:POLITIKA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*