Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja u Vladi Republike Srbije Darija Kisić Tepavčević održala je onlajn sastanak sa direktorom Populacionog fonda Ujedinjenih nacija (UNFPA) za Srbiju Džonom Kenedijem Mosotijem, sa kojim je razgovarala o unapređenju saradnje, posebno u oblasti zapošljavanja.

Kisić Tepavčević je istakla da zapošljavanje mladih, žena i obezbeđivanje povoljnih uslova za povratak onih državljana Srbije koji su otišli u inostranstvo predstavljaju fokus budućeg zajedničkog rada Ministarstva i UNFPA.
Prema njenim rečima, veoma je važno uskladiti mere koje promovišu zapošljavanje, ali i one koje utiču na poboljšanje demografske slike Srbije, imajući u vidu da je to jedan od prioriteta rada Vlade Srbije.
Mladima, a pre svega ženama, potrebno je obezbediti povoljne uslove za rad kako bi se lakše odlučili za osnivanje porodica, rekla je ministarka.
Ona je dodala i da nova Strategija zapošljavanja za period od 2021. do 2026. godine predstavlja značajan korak ka ostvarenju ovog cilja.
Mosoti je pohvalio Srbiju kada je u pitanju ravnopravnost polova i uključenost žena u politički život, s obzirom na to da su mnoge od njih upravo na visokim funkcijama.
Istovremeno, on je izrazio uverenje da će se i u narednom periodu nastaviti dobra saradnja u svim oblastima koje su u nadležnosti Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.

Be the first to comment