Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave saopštilo je da je danas dobilo nagradu koju Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti dodeljuje za doprinos afirmisanju prava na slobodan pristup informacijama u kategoriji republičkih organa javne vlasti.

Nagradu je primila ministarka Marija Obradović, koja je tom prilikom izjavila da je ovo priznanje za sve zaposlene u Ministarstvu, koji su svojim radom i odnosom prema javnosti doprineli da bude prepoznato kao institucija koja priznanje zaslužuje.
Ona je dodala da nagrada Poverenika predstavlja posebnu obavezu i podstek Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave da sa radom nastavi nesmanjenim kvalitetom.
Institucija Poverenika uživa veliku podršku Vlade i mi insistiramo na transparentnom pristupu prema građanima, rekla je ministarka i dodala da je, polazeći od predsednika Republike Aleksandra Vučića, predsednice Vlade Ane Brnabić, svih članova Vlade, svih nivoa vlasti, stvorena atmosfera u kojoj nezavisne institucije mogu neometano da rade i razvijaju svoje kapacitete.
Posle 15 godina od usvajanja započeli smo i priveli kraju rad na izmenama i dopunama zakona. Usvojili smo dobronamerne primedbe nevladinih organizacija i medija, iskoristili ogromno znanje Poverenika i njegovog tima, dobili podršku nadležnih međunarodnih institucija i možemo sa ponosom da kažemo da se nalazimo pred ispunjenjem jednog od glavnih uslova iz Poglavlja 23, tako bitnog na evropskom putu Srbije, zaključila je Obradović.

Be the first to comment