Razvojni program Ujedinjenih Nacija : Zbog pandemije do 2030. milijarde siromašnih

NJUJORK –

Kriza izazvana pandemijom kovid-19 mogla bi gurnuti više od 200 miliona ljudi u ekstremno siromaštvo, i dovesti do toga da se do 2030. godine preko milijardu ljudi širom sveta nađe u siromaštvu, pokazuju projekcije UN-ovog razvojnog programa.

Prema scenariju „velike štete“, gde se oporavak odugovlači, 80 odsto ekonomske krize izazvane kovidom nastavilo bi se za 10 godina zbog gubitka produktivnosti, sprečavajući potpuno oporavak putanje rasta vđjene pre pandemije, piše Gardijan.

dete siromastvo afrika jpg

EPA (DAI KUROKAWA)

Kako ovo novo istraživanje siromaštva naglašava, pandemija kovid-19 predstavlja prekretnicu i izbori koje lideri sada naprave mogu odvesti svet u vrlo različitim pravcima, rekao je administrator UNDP-a Ahim Stajner.

„Imamo priliku da investiramo u deceniju akcije koja ne samo da pomaže ljudima da se oporave od kovid-19, već i ponovo postavlja razvojni put ljudi i planete ka pravednijoj, otpornijoj i zelenijoj budućnosti”, poručio je on.

 

IZVOR:TANJUG

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*