
Rukometašice Crvene zvezde osvojile su Svesrpski kup, pošto su danas u Nišu pobedile Borac iz Banjaluke rezultatom 44:22 (20:10).
Najefikasnija u ekipi Crvene zvezde bila je Aleksandra Stamenić sa devet golova. Tijana Simić je postigla sedam golova, a Teodora Majkić i Jelena Agbaba su dale po šest pogodaka.
U redovima Borca istakla se Milana Railić sa šest golova, dok je Sandra Đurašinović postigla pet.
U rukometnom takmičenju nazvanom Svesrpski kup učestvuju po dva najuspešnija kluba iz Republike Srbije i Republike Srpske u muškoj konkurenciji, kao i po jedan najbolji klub u ženskoj konkurenciji.
Takmičenje se održava od 2014. godine u zajedničkoj organizaciji Rukometnog saveza Srbije i Rukometnog saveza Republike Srpske.
Rukometaši Partizana savladali Slogu iz Doboja i osvojili Svesrpski kup
Rukometaši Partizana osvojili su Svesrpski kup, pošto su večeras u Nišu pobedili Slogu iz Doboja rezultatom 32:22 (16:14).
Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Sergej Ivanov sa 11 golova, dok je Veljko Popović postigao pet pogodaka.
U redovima Sloge istakao se Miloš Čekić sa šest, a Darijo Đenadija je dao pet golova.
IZVOR:RTV

Be the first to comment