merički zvaničnici saopštili su da su ruski hakeri prethodnih dana napali mreže desetina državnih i lokalnih organa vlasti u SAD i ukrali podatke iz najmanje dva servera.
U saopštenju FBI i agencije za sajber-bezbednost ministarstva unutrašnjih poslova konstatuje se da je došlo do povećanih aktivnosti hakerske grupe pod pokroviteljstvom ruska država protiv širokog niza mreža od kojih su neke ozbiljno ugrožene, prenosi AP.

Uoči izbora u SAD, FBI ponovo optužio ruske hakere da su napali mreže američke vlade
Ne navode se imena ni lokacije onih koji su bili meta napada, ali zvaničnici kažu da nemaju informacije da su bilo koje izborne operacije ugrožene, kao ni integritet podataka u vezi sa predsedničkim izborima koji se održavaju 3. novembra.
IZVOR:RTS

Be the first to comment