Konji u Londonu na slobodu su se otrgli sami, no golubicu je na slobodu, tačnije u salu Evropskog parlamenta, pustio slovački parlamentarac.
U salu ju je uneo skrivenu u torbi, poželevši joj da leti nad nebom cele Ervope i donese mir.
Golubica je mesto našla u blizini predsedavajućeg, odakle je pogledala na skoro praznu salu.
A pri pokušaju da je uhvate odlepršala je dalje.
Da li je uhvaćena? Sigurno će trebati neko vreme.
I dok su neki poslanici uhvatili telefone da golubicu snime, poslanica iz Francuske je ukazala na povredu poslovnika i prava životinja.
„Gospodine predsedavajući, da podsetim na pravila. On je iskoristio životinju, koju je uneo u torbi kao da je obična stvar, samo da bi ovde dao izjavu o miru. I šta ćete vi sad da uradite da vratite ovu životinju. Gde je briga za dobrobit životinja u postupku poslanika? Ja ovo smatram apsolutno neprihvatiljivim“, kazala je evroposlanica iz redova Zelenih Karolin Ruz.
IZVOR:N1

Be the first to comment