Španija planira vakcinaciju između 15 i 20 miliona ljudi do juna

Barselona (Foto EPA/ QUIQUE GARCIA)

MADRID – Španska vlada planira da vakciniše između 15 i 20 miliona ljudi protiv koronavirusa do maja ili juna naredne godine, izjavio je danas premijer te zemlje Pedro Sančes.

Tu vest je preneo Rojters, a španski EL Pais navodi da će vakcinacija protiv koronavirusa početi u januaru.

Sančes koji je danas predstavio plan za obnovu ekonomije, izrazio je optimizam u vezi sa isporukom vakcine Španiji, prenosi Tanjug.

„Ulazimo u vreme nade i početak kraja pandemije”, poručio je Sančes.

U Španiji živi oko 47 miliona ljudi.

 

IZVOR:POLITIKA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*