Štab predlaže dve nove mere: Ograničenje radnog vremena do 17 časova i onlajn nastavu

BEOGRAD –

Epidemilozi Srđa Janković i Predrag Kon otkrili su dva najvažnija predloga Kriznog štaba – ograničenje radnog vremena do 17 časova, uz neke izuzetke, i prelazak na onlajn nastavu, posebno za srednje škole.

Janković je danas precizirao da je medicinski deo Kriznog štaba predložio Vladi Srbije da svi objekti, osim prehrambenih radnji, apoteka i pumpi, rade do 17 časova.

loncar, brnabic, krizni, stab

Tanjug (Sava Radovanović)

Kon je naveo da je predloženo da se pređe na onlajn nastavu, posebno za srednje škole u periodu od nedelju dana.

Objasnio je da to znači „spajanje dve nedelje“, jer, kako kaže, „oni inače idu onlajn nedelju dana“.

Dodao je da su mere oročene na dve nedelje i da danas ili sutra očekuje da te mere budu zvanične.

Štab je zasedao juče, a posle sednice nije bilo pres konferencije, već se očekuje saopštenje vlade.

 

IZVOR:TANJUG

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*