Trijumf Vojvodine protiv Bačke

BAČKA PALANKA –

Fudbaleri Vojvodine upisali su nova tri boda, pošto su u prvom meču 32.kola „Ling long super lige“, pobedili poslednjeplasiranu ekipu Bačke. Zahvaljujući boljoj igri u prvom poluvremenu, Novosađani su slavili sa 2:1, a put do pobede, trasirali su sa dva gola u prvom delu igre.

Posle prečke Mrkaića već u četvrtom minutu meča na stadionu „Slavko Maletin Vava“, samo dva minuta kasnije, Miodrag Gemović je iskoristio odlično dodavanje Simića.

fk, vojvodina5

fkvojvodina.rs

Domaći su zaigrali ofanzivnije u nastavku susreta, a najbliži izjednačenju bili su u 14-om minutu kada je Eskićev pokušaj sa gol linije izbacio Bralić.

„Crveno-beli“ su terensku inicijativu materijalizovali u 28-om minutu kada je ponovo Gemović zatresao mrežu domaćih, ovoga puta nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Stojkovića.

Pitanje pobednika i defiinitivno je mogao da reši Simić u finišu prvog dela, a onda u nastavku susreta, znatno drugačija slika na terenu.

Palančani su preko rezerviste Mijatovića bili blizu gola u 57-om minutu, ali je mrežu Vukliša zatresao bivši igrač Novosađana, Miloš Zličić, u 61-om minutu, samo minut pošto je ušao u igru. Domaći su bili opasniji protivnik u tim trenucima, ali nije bilo izjednačenja, a najbliži pogotku ipak je na drugoj strani bio rezervista Vojvodine, Petar Bojić koji ipak nije uspeo da matira Milojevića u 77-om minutu.

U finišu susreta ipak nije bilo većih uzbuđenja, pa je Vojvodina upisala novi trijumf i učvrstila treće mesto na tabeli, ispred Čukaričkog.

Novosađani se okreću polufinalnom meču Kupa Srbije, duelu sa Partizanom u sredu, na stadionu „Karađorđe“. Za drugo mesto u finalu, igraće crvena zvezda i Radnik.

Bratić: Zasluženo smo pobedili

Pomoćni trener Vojvodine Vidak Bratić zadovoljan je igrom svoje ekipe u pobedi nad Bačkom.

„Znali smo da je ekipa Bačke neugodna ekipa i da ne zaslužuje mesto na kom se nalazi. U poslednjih nekoliko kola igra veoma dobro i nedostajalo im je te neke sportske sreće da ostvare bolje rezultate. Ušli smo u utakmicu sa 120%, prvo poluvreme odigrali smo veoma dobro, dominirali, na vreme smo dali dva gola i to je odlučilo utakmicu“, rekao je Bratić i nastavio:

„Napravili smo nekoliko izmena u drugom poluvremenu, ušli su igrači koji su se tek oporavili od povreda. Bačka je imala nekoliko šansi u nastavku, ali imali smo i mi dve, tri stopostotne prilike da zatvorimo utakmicu. Komšijski derbi je uvek neugodan, bila je ovo prava prvenstvena utakmica, a sada se okrećemo najvažnijem meču u sezoni, polufinalu Kupa Srbije sa Partizanom“, rekao je Vidak Bratić.