Takođe, u oktobru mesecu 2020. godine, prema izvoru od strane novosadskih hotela, ostvareno je ukupno više
noćenja (18.705) nego u septembru ove godine (13.219) iako je broj dolazaka bio isti u oba meseca (5.882 oktobar, 5.848 septembar). Dakle, ne samo da se povećao broj noćenja, nego i dužina boravka turista. Prosečna dužina boravka u septembru je iznosila 2,26 dana, dok je u oktobru iznosila 3,18 dana. Takođe je zanimljivo da je oktobar mesec najjači po broju noćenja (18.705) na nivou tekuće godine. Bolji je čak i od januara (16.530). Međutim, i dalje ne može da se poredi sa noćenjima iz oktobra prošle godine (33.046).
U periodu
januar – oktobar 2020.
godine info centre Turističke organizacije Grada Novog Sada posetilo je nešto veći broj stranih turista, u odnosu na domaće turiste. Najveći broj stranih turista koji su ušli u naše info centre u navedenom periodu, poreklom su iz Turske, zatim Rusije, Izraela, SAD-a, Poljske, Nemačke, Španije, Francuske, Kine, Mađarske.
Interesantno je napomenuti da je gotovo trećina posetilaca koja je ušla u naše info centre u
oktobru mesecu bila iz Izraela (njih 30 od ukupno 95 posetilaca uključujući i domaće turiste). Na drugom mestu, po brojnosti u oktobru mesecu, su turisti iz SAD-a.
Uskoro za sve naše pratioce na društvenim mrežama pokrećemo novu on line kampanju!
Pratite nas na našim stranicama:
https://novisad.travel/
https://www.facebook.com/novisadcity
https://www.instagram.com/novisad.travel/Ostanite dobrog zdravlja i budite odgovorni!
Be the first to comment