Veliki požar u Grčkoj: Vatra se približila kućama na Peloponezu

PRINTSCREEN

Stotine vatrogasaca i dobrovoljaca bore se sa velikim požarom koji je u poslepodnevnimk satima izbio u Korintiji na Peloponezu, prenose grčki mediji.

Kako prenosi newsbreak.gr, na licu mesta je ministar civilne zaštite Vasilis Kikilijas. Rasplamsavanja su konstantna, a borba je usmerena na pokušaj da se vatra ne proširi na naselja.

Rad Vatrogasne jedinice večeras je izuzetno težak, a snage su pozvane da se izbore sa nekontrolisanim vatrenim frontom, koji je krenuo od Štimaga i prešao do naselja Kuci u opštini Nemea.

Nakon zalaska sunca, prestala su dejstva iz vazduha, a kopnene snage su nastavile borbu.

Prema grčkim medijima, plamen je veoma blizu dvorišta kuća naselja Kuci u opštini Nemea, a vatrogasci i dobrovoljci se bore da ne izgori imovina građana.

Sa plamenom se bori 140 vatrogasaca sa 45 vozila, šest pešadijskih jedinica, 11 aviona i pet helikoptera.

https://youtu.be/vIOzNjA1b7o

 

IZVOR:N1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*