Vučić: Boriću se još jače i više da nasilje u Srbiji nikad ne pobedi

BOJNIK –

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da nikada nije verovao da je moguće da stranci toliko razore zemlju i da nateraju pojedine građane Srbije da idu protiv svog naroda i istakao da će se boriti da nasilje u Srbiji nikada ne pobedi.

„Nikada nisam poverovao da je moguće da stranci toliko razore zemlju svojim prljavim novcem i preko grupa za pritisak i njihovih medija da mogu da nateraju neke Srbe, neke građane Srbije da idu protiv svog naroda, da jure žene“, rekao je Vučić u Bojniku, drugog dana posete Topličkom i Jablaničkom okrugu.

Od svoje politike da odustanem neću, boriću se jače i snažnije nego ikad

Predsednik Srbije izjavio je da nikada neće odustati od svoje politike i da ga na to nikada ne mogu naterati oni koji pokušavaju da provedu obojenu revoluciju.

Vučić je, u obraćanju građanima u Leskovcu, tokom posete Topličkom i Jablaničkom okrugu, istakao da je sve što se dešava rezultat obojene revolucije koju pokušavaju da provedu jer, kako je istakao, mnogima ne odgovara slobodna i nezavisna Srbija.

„Mnogima ne odgovara to što nismo uveli sankcije Ruskoj Federaciji. Mnogima ne odgovara to što Srbija brže i jače napreduje od mnogih drugih. Mnogima ne odgovara to što Srbija može da bude najbrža rastuća ekonomije u Evropi ove godine i zato je važno da se zaustavi“, rekao je Vučić.

Kako je dodao, oni koji pokušavaju da provedu obojenu revoluciju bi najviše voleli da se Srbija vrati na vreme propadanja od 2000. do 2012. godine.

„Tada bi Srbija bila po njihovoj meri. Srbija koja se izvinjava Hrvatima, valjda zato što su nas pobili u Jasenovcu i zato što su proterali 250.000 ljudi i pobili hiljade ljudi u ‘Oluji’. Ja da im se izvinjavam za to ne mogu. I zato sam ponosan što obeležavamo godišnjicu NATO agresije, a u njihovo vreme se nazivalo NATO intervencijom, kao da nam je neko zub izvadio, a ne da je ubijao naše civile, vojnike i policajce. U tome se razlikujemo. Ja od svoje politike da odustanem neću. Nikada me na to neće naterati. I boriću se jače i snažnije nego ikada“, poručio je Vučić.

On je naveo da policija sinoć u Nišu, gde su napadnuti funkcioneri SNS i građani koji su išli na tribinu SNS, nije uradila svoj posao kako je trebalo, kao ni u Bogatiću, ni u mnogim drugim mestima.

„Za to sam i ja kriv, kriv sam zato što sam uvek želeo da prođe bez policije, sačuvaj ove, sačuvaj one, ne diraj nikoga, probaj da pokažeš da želiš ujedinjenje ljudi, ujedinjenje nacije, da želiš da svi budu zajedno, da poštuješ drugačije mišljenje, različito mišljenje“, rekaoje Vučić.

Istakao je da su opozicija i oni koji blokiraju sve vreme pričali da su protiv nasilja a da su, kako je istakao, obične siledžije koje su sinoć jurile žene po Nišu.

Vučić je dodao da je zahvalan gradonačelniku Niša na ponosnom i dostojanstvenom načinu odoljevanja napadima.

Vučić je rekao da veruje da će nadležni državni organi u narednom periodu umeti da zaštite svoje građane mnogo snažnije i mnogo oštrije.

„Jedino što mogu da vam obećam uz ovo, u šta verujem, kako će državni organi da se ponašaju, to je da ću da se borim, da ću da se borim još jače i više, da nasilje u Srbiji nikada ne pobedi, da Srbija bude slobodna, nezavisna i bogata zemlja“, istakao je Vučić.

On je dodao da je svestan toga da, kako je rekao, svi u Srbiji znaju mnogo bolje od njega kako bi šta trebalo raditi, kao i da se to kreće između „pohapsi sve, a drugima bi verovatno bilo da se on ubije“.

„Trudio sam se da sačuvamo mir, da sačuvamo stabilnost, dao sve od sebe, da nigde nikoga ne ugrozimo, ne povredimo, da mi ne učestujemo u nasilju i nigde nismo. Nemojte da zaboravite da su lagali i obmanjivali javnost i o zvučnim topovima. Bukvalno izmišljali, brutalno izmišljali. I sada kad im je jasno da su lagali i izmišljali, počeli su da izmišljaju teorije zavere“, rekao je Vučić.

On je dodao da su i juče imali strašnu laž koja je trebalo da razbesni javnost, o tome kako je neko poslao užasne fotografije sa obdukcije majci pokojnog Stefana Hrke.

Ispostavilo se, naveo je Vučić, da se radi o pravoj fotografiji njenog mlađeg sina od pre pet godina.

„Neko je mislio da policija nije u stanju i da nadležni državni organi bezbednosti nisu u stanju da dođu do toga odakle je ta fotografija. I tim lažima nema kraja, baš ih briga za to što su lagali, oni će danas da izmisle neku novu laž. I nije problem u toj novoj laži, problem je u nasilju. Ono što se dogodilo sinoć u Nišu je vrhunac svega i bilo je pravo fašističko divljanje hordi“, naglasio je Vučić.

On je naveo da sebe smatra odgovornim za to što se dogodilo, pre svega ženama.

„Policija je vrlo loše obavila svoj posao, ali i ja sam kriv što sam mislio da ovi huligani i siledžije su normalni ljudi, da oni ipak razumeju i da nisu baš toliki lažovi kada su pričali da su protiv nasilja“, rekao je predsednik.

Upitao je da li je to njihova priča da su protiv politike, da se ne mešaju u politiku i da im je stalo da zahteva.

„Koji je to zahtev? Prvi, drugi ili treći? Ili možda četvrti oko para koje ste tražili? Sram vas bilo, lažovi jedni“, dodao je Vučić.

On je naglasio da očekuje da država odgovori u skladu sa zakonom na nasilje i istakao da se nasilje ne može dozvoliti.

Tri ili četiri kandidata za mandatara, razgovori sledeće nedelje

Predsednik Srbije izjavio je da postoje tri ili četiri kandidata za mandatara nove vlade i dodao da će sa političkim strankama o tome razgovarati sledeće nedelje, po povratku iz Brisela.

Vučić je, tokom obilaska gazdinstva porodice Nešić u selu Borovac kod Medveđe, u okviru posete Topličkom i Jablaničkom okrugu, odgovarajući na pitanje novinara ko je u užem krugu za mandatara, ironično rekao da čeka da mu blokaderi i opozicioni lideri Dragan Đilas, Zdravko Ponoš, Miroslav Aleksić i Miloš Jovanović jave, pa će on obavestiti javnost.

Kako je dodao, da se ne bi pravio cirkus, razgovaraće samo sa onima koji hoće i žele da razgovaraju.

„Oni koji neće, nećemo ni da nudimo. Pitaćemo jeste li zainteresovani, ne morate praviti cirkus“, naveo je Vučić.

On je dodao da će razgovarati sa onima koji imaju većinu kako bi mu rekli šta je to što žele i koga žele za mandatara.

Predsednik je rekao da pretpostavlja da će ga pitati za savet i dodao da će dati svoj sud, a da li će ga uvažiti, ostaje da se vidi.

Jedini prijavljeni skup u Nišu bila tribina SNS, koju policija nije obezbedila

Predsednik Srbije izjavio je da je sinoć u Nišu, prilikom napada na članove SNS i građane koji su išli na tribinu SNS, teško povređeno šest osoba, od čega tri žene i istakao da je jedini prijavljen skup u tom gradu bila tribina SNS, ocenivši da je policija reagovala veoma loše i da taj prijavljeni skup nije obezbedila.

„Jedini prijavljeni, dozvoljeni skup u Nišu je bila ta tribina, koju oni nisu obezbedili. A sve ovo ostalo je bilo kriminalno, na kriminalan način organizovano, bez ikakve prijave, ilegalno, bez ičega“, naveo je Vučić tokom obilaska gazdinstva porodice Nešić u selu Borovac kod Medveđe.

On je rekao da su takvo nasilje od strane neistomišljenika kakvo se sinoć dogodilo u Nišu vršili hitlerovci tridesetih godina, sprečavajući ljude koji drugačije misle da se okupe.

Vučić je naglasio da je siguran da se tako nešto neće ponoviti i da će država umeti i uspeti da se ponaša neuporedivo odgovornije.

„Pravo na okupljanje, sloboda okupljanja je jedna od ustavnih kategorija, zakonskih kategorija. Mi od kada smo na vlasti, kada nam traže da gostuju u nekoj školi, u domu kulture, vi ne smete to da zabranite onima koje ne volite, onima za koje znate da nemaju šta da ponude. Nemate pravo to da uradite, zato što vam demokratija nalaže, to je oblik političkog režima koji vam nalaže da dopustite da se ljudi iskažu i izjasne na drugačiji način“, ukazao je Vučić.

Uložićemo devet miliona evra u put preko Radan planine, ulagaćemo u ovaj kraj

Vučić je izjavio da će država u narednom periodu uložiti devet miliona evra u put preko Radan planine i istakao da je to od strateškog značaja za Bojnik.

Vučić je, u obraćanju građanima koji su ga dočekali u Bojniku pred obilazak fabrike „Voćar Kosančić“, rekao da je u planu put Bojnik-Leskovac, ali i put do industrijske zone, do Ćukovca.

vucic

Izvor: instagram.com/buducnostsrbijeav

„Moramo da uradimo i trafostanicu za struju, da bi mogli da dolaze investitori, da bi mogli da zapošljavaju ljude“, naveo je Vučić.

Predsednik je naglasio da su svaki svaki pogon i fabrika u Bojniku od ogromnog značaja i naveo da je tokom obilaska fabrike „Voćar Kosančić“ čuo planove o proširenju kapaciteta i mogućnostima za izlazak na nova tržišta.

„Zato ćemo još da ulažemo u ovaj kraj, kako bismo zadržali stanovništvo i dodatno razvili ovaj kraj“, naveo je Vučić na Instagramu.

On je dodao da je sa domaćinom razgovarao o tome u čemu država može da pomogne, kako bi se proširilo poslovanje i zaposlilo još ljudi.

„Svaki pogon i svaka fabrika nam znače“, rekao je Vučić.

Vučić u obilasku gazdinstva porodice Nešić u Borovcu kod Medveđe

Predsednik Srbije u okviru posete Topličkom i Jablaničkom okrugu obilazi gazdinstvo porodice Nešić u selu Borovac kod Medveđe.

Predsednika je dočekao domaćin Vuk Nešić, čija se osmočlana porodica već četvrtu generaciju bavi stočarstvom.

Nešići gaje 300 ovaca i proizvode sir i mleko.

Obilasku prisustvuju i ministar poljoprivrede u tehničkom mandatu Aleksandar Martinović, v.d. direktora JP „Putevi Srbije“ Zoran Drobnjak i predsednik opštine Medveđa Dragan Kulić.

Vučić je ranije jutros u Bojniku obišao fabriku za preradu voća „Voćar Kosančić“.

Kako je najavljeno, on će posetu nastaviti u Lebanu obilaskom poljoprivrednog gazdinstva Stanković, a zatim će u Leskovcu, u Narodnom pozorištu, razgovarati sa građanima.

Vučić će potom u Stajkovcu u opštini Vlasotince obići poljoprivredno gazdinstvo Nastić, nakon čega će Zlatancima obići poljoprivredno domaćinstvo Voinović, koje se bavi preradom šumskog voća.

U Sijarinsku banju uloženo milion evra, potrebno je još oko 500.000

Predsednik Srbije izjavio je da je u obnovu Rimskog kupatila u Sijarinskoj banji uloženo milion evra i dodao da je za bazen i svetla potrebno još oko 500.000 evra te da će nakon toga ta banja biti kao raj na zemlji.

Vučić je, tokom obilaska gazdinstva porodice Nešić u selu Borovac kod Medveđe, u okviru posete Topličkom i Jablaničkom okrugu, rekao da ćemo i ulaganjima u Sijarinsku banju uspeti da je sačuvamo da bude naša.

„Da to sačuvamo ovde i da bude naše, a ne da nam uzimaju drugi“, kazao je Vučić.

On je upitao domaćine da li imaju neku zemlju da im je ostala sa druge strane administrativne linije sa AP Kosovo i Metohija, a na njihove reči da nemaju, ali da u kraju postoje takvi slučajevi i da ne mogu ništa da urade po tom pitanju, Vučić je naveo da se više Albanci sa AP KiM žale da su im Srbi uzeli zemlju.

„Kažu i da je Sijarinska banja njihova. Hteli su da je uzmu i malo im je trebalo to da završe i pre 15 godina i pre 12 godina. Malo im je falilo za to. Ali, sačuvali smo Sijarinsku banju, uložili smo dobar novac i verujem da će to da bude dobro“, istakao je Vučić.

Meštani su predsednika obavestili da je osnovna škola u Medveđi u lošem stanju, da imaju građevinske dozvole, ali da nemaju novca.

Naveli su takođe da bi trebalo uraditi državni put ka Prištini, do administrativne linije, u dužini od 22 kilometra.

Kada je reč o domaćinima, Vučić je obećao da će im pomoći sa asfaltiranjem i ulaskom u program za novi traktor.

„Pitao sam porodicu Nešić šta im je još potrebno, kako bi njihovo gazdinstvo poslovalo još bolje. Svakako ćemo da pomognemo sa asfaltiranjem, a imali su i molbu da uđu u program za novi traktor. Kao i uvek, učinićemo sve da pomognemo ljude koji naporno rade i svojim rukama i trudom podižu našu Srbiju“, istakao je Vučić.

Vučić u Lebanu obišao poljoprivredno gazdinstvo Stanković

Vučić je obišao poljoprivredno gazdinstvo Stanković u Lebanu.

Vučića su dočekali porodica Stanković i meštani.

Predsedniku je vlasnik gazdinstva Goran Stanković preneo da dnevno prodaju 800 litara mleka mlekari u Leskovcu i naveo da su zadovoljni otkupnom cenom mleka po litru koju dobijaju od te mlekare.

Stanković je dodao da im nedostaje još prostora.

„Baš vam fali prostor, ali sam srećan što vidim da ste napravili da sve bude dobro i najboljeg i najvećeg kvaliteta“, rekao je Vučić.

Predsednik je naveo da država može da pomogne za opremu i nove štale.

Poljoprivredno gazdinstvo Stanković bavi se stočarstvom i gaje ukupno 60 goveda, od čega 30 krava.

Ovim poslom porodica Stanković se bavi više od 10 godina, a do sada su posao razvijali i uz pomoć subvencija koje su dobijali od države.

Blokade za četiri meseca razorile domaću ekonomiju, smanjen broj turista

Predsednik Srbije izjavio je u Leskovcu da su blokade za četiri meseca razorile domaću ekonomiju, kao i da je 28 odsto turista otkazalo svoje posete Srbiji zbog trenutnih dešavanja u zemlji.

Vučić je u razgovoru sa građanima Leskovca, u okviru posete Topličkom i Jablaničkom okrugu, istakao da je uveren da će pobediti normalna i pristojna Srbija.

„I to ne govorim zato što mi je potrebno da bilo koga tešim ili da bilo ko manje brine, pošto ja neću da krijem svoju zabrinutost, jer su nam oni razorili ekonomiju. Sve što je bilo najbolje u ovoj zemlji, oni su za četiri meseca razorili. Blokiraju, maltretiraju i terorišu građane“, rekao je Vučić.

On je naveo da je nakon sinoćnjeg napada na niškog gradonačelnika, članove SNS-a i građane koji su išli na tribinu SNS u Nišu, uveren da će vratiti otetu državu.

„Uveren sam da ćemo pobediti i mislim da ne postoji nikakva mogućnost da oni koji su zamislili da nasiljem i siledžijstvom mogu da ostvare svoje rezultate u tome uspeju“, istakao je predsednik Srbije.

U Leskovcu potreban bar jedan veliki investitor, mali preduzetnici važni

Vučić je izjavio da u Leskovcu nedostaje još bar jedan veliki investitor i naveo da su potrebni i mali i srednji preduzetnici, koji su, kako je istakao, važni za naš privatni sektor.

„Mi smo prošle godine dali oko 400 do 450 hiljada evra za programe malih preduzetnika, njih oko 25 do 30 je uzelo taj novac i mi smo spremni da pomognemo mnogo više ljudima u Leskovcu upravo na taj način. Pomažući malo i srednje preduzetništvo, u stvari time klija naš privatni sektor koji je od suštinskog značaja, koji treba da izdržava ovu zemlju“, rekao je Vučić u razgovoru sa građanima u Narodnom pozorištu u Leskovcu.

Odgovarajući na pitanje meštanina Vučje kod Leskovca da li je u tom mestu, koje je nekada imalo tekstilnu industriju i voćarstvo, moguće da se otvori fabrika, Vučić je naveo da su potrebna dva manja pogona – jedan za Grdelicu, a jedan za Vučje.

„Onda bismo rešili mnogo problema. Da uspostavimo bar za jedno mesto, pa smo opet, čini mi se, dosta toga uspeli da uradimo uz ovo popravljanje putne i svakovrsne druge infrastrukture“, rekao je predsednik.

Meštani su takođe izneli probleme koje imaju sa putevima, a jedan od njih je tražio da se popravi dva kilometra puta koji je oštećen prilikom gradnje kanalizacione mreže, na šta je gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović dodao da je reč o 16 mesta u okolini Leskovca i da bi vrednost celog puta bila oko 55 miliona evra.

Vučić je rekao da će biti urađena dva kilometra za koja ga je meštanin pitao, a da će videti da bude urađeno i za druga sela.

Direktor specijalne škole „Jedanaesti oktobar“ u Leskovcu, koja se jedina u Jablaničkom okrugu bavi obrazovanjem i vaspitanjem dece sa smetnjama u razvoju i invaliditetom, naveo je da je od 2011. godine račun te škole konstantno u blokadi, do koje je došlo tako što je od 1990. do 2011. godine u okviru te škole postojalo preduzeće sektor za proizvodnu delatnost Trenka Rad i oni su proizvodili registarske tablice za potrebe MUP-a Srbije, ali su izgubili posao, zbog čega je škola zatvorila sektor i otpustila radnike, koji su, međutim, tužili za neisplaćene plate i dobijali presude.

On je naveo da je ukupni dug na jučerašnji dan 86 miliona i 500 hiljada dinara.

Vučić je rekao da će njegov kabinet razgovarati sa predstavnicima Ministarstva prosvete i da će naredne nedelje videti šta mogu da urade.

Jedan stanovnik Mesne zajednice Oraovica zamolio je predsednika da bude urađen asfalt u Gornjem Polju, koji je propao kada je pravljen autoput za Grdelicu jer su preko njega prelazili kamioni i teške mašine, a Vučić je rekao da će taj put biti urađen.

Vučić je naveo da će zahtev meštana Ohridskog naselja u Leskovcu da se izgradi trotoar sa obe strane puta u dužini od 580 metara biti ispunjen.

Građani su takođe izneli probleme u vezi sa zapošljavanjem, a predsednik je obećao pomoć.

On je, na molbu građanke koja je po struci specijalista strukovni menadžer da joj pomogne u traženju posla, rekao da će je direktor banke Poštanska štedionica primiti na razgovor za posao.

„On je ovde i odmah će razgovarati sa vama“, rekao je Vučić.

Vučić obilazi poljoprivredno gazdinstvo Nastić u selu Stajkovce kod Vlasotinca

Predsednik Srbije obilazi poljoprivredno gazdinstvo Nastić u selu Stajkovce, opština Vlasotince.

Predsednika su dočekali domaćini, porodica Nastić i meštani.

Zajedno sa predsednikom je ministarka poljoprivrede Adrijana Mesarović.

Domaćin Ivica Nastić rekao je za Tanjug da se njegovo gazdinstvo bavi plasteničkom proizvodnjom povrća – krastavca, paradajza, kupusa, krastavca kornišona.

„Bavimo se ovim poslom generacijama unazad. Pod plastenicima je 1,6 hektara, pola je pokriveno sistemom za dogrejavanje, dok su svi pokriveni sistemima za navodnjavanje. Imamo 45.000 biljaka u prvoj prolećnoj proizvodnji“, kaže Nastić.

Prosečno godišnje proizvedu od 350 do 400 tona povrća, a 80 odsto se plasira na domaće tražište.

Najveći deo proizvoda je minimalno treniran pesticidima.

Nastić je naveo da je uz pomoć državnih subvencija kupio traktor.

 

 

 

IZVOR:RTV

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*