Nastavak jačanja Vojske Srbije strateško opredeljenje države

Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar odbrane Nebojša Stefanović organizovao je danas u Domu Garde na Topčideru radni sastanak sa članovima Odbora za odbranu i unutrašnje poslove Skupštine Srbije.

FOTO:MOD

Stefanović je na početku susreta upoznao članove tog tela sa planovima razvoja Ministarstva odbrane i Vojske Srbije u narednom periodu, naglasivši pritom da je država strateški opredeljena za nastavak jačanja naše vojske.

On je posebno ukazao na značaj opremanja Vojske Srbije savremenim borbenim sistemima, kao i na važnost poboljšanja standarda i radnih uslova njenih pripadnika.

Predsednik Odbora i narodni poslanik Aleksandar Marković i članovi tog tela informisali su se tom prilikom o aktuelnom stanju u resornom ministarstvu i Vojsci Srbije.

Članovi Odbora su imali priliku da sa ministrom odbrane razmene mišljenja u vezi sa aspektima rada profesionalnih pripadnika Vojske Srbije, kao i da se upoznaju sa planiranim projektima i ulaganjima.

Oni su istakli da će se u daljem radu zalagati za još snažniju i opremljeniju vojsku, ali i za poboljšanje materijalnog položaja njenih pripadnika, što je moguće uz dalji privredni rast, stabilnu i bezbednu Srbiju.

Sastanku su prisustvovali i državni sekretar Ministarstva odbrane Aleksandar Živković i sekretar Ministarstva Milica Ćatić.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*