Dodik: Potpuno neopravdani protesti poljoprivrednika u Bijeljini; Rešavamo to pitanje u Kozarskoj Dubici

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da su protesti poljoprivrednika u Bijeljini i u Kozarskoj Dubici potpuno neopravdani u godini kada je najviše novca izdvojeno za poljoprivredu što su, kako je rekao, tražili upravo poljoprivrednici Semberije.

– Od svih tih traktora koji tamo dolaze, država je sigurno investirala 40 odsto donacije da se oni kupe, ali ne da hodaju po ulicama nego da rade u poljoprivredi – rekao je Dodik novinarima u Prijedoru odgovarajući na pitanje o protestima najavljenim za danas.

Naveo je da je nemoguće ne platiti obaveze državi, a tražiti da se isplati sve i jedan fening podsticaja kao što je poljoprivrednicima isplaćen.

– U Kozarskoj Dubici rešavamo to pitanje. U Dubici ima najveći broj ljudi koji su dobili u zakup ili koncesiju poljoprivrdno zemljište. Ima jedan broj koji je nezadovoljan i rešavamo to pitanje. Ministar je dobio nalog da se vidi da se to pitanje reši i rešićemo to pitanje – najavio je Dodik.

On je ponovio da su protesti nepotrebni, te da ti ljudi neće to rešavati na taj način.

 

 

IZVOR:RTRS

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*