– Od svih tih traktora koji tamo dolaze, država je sigurno investirala 40 odsto donacije da se oni kupe, ali ne da hodaju po ulicama nego da rade u poljoprivredi – rekao je Dodik novinarima u Prijedoru odgovarajući na pitanje o protestima najavljenim za danas.
Naveo je da je nemoguće ne platiti obaveze državi, a tražiti da se isplati sve i jedan fening podsticaja kao što je poljoprivrednicima isplaćen.
– U Kozarskoj Dubici rešavamo to pitanje. U Dubici ima najveći broj ljudi koji su dobili u zakup ili koncesiju poljoprivrdno zemljište. Ima jedan broj koji je nezadovoljan i rešavamo to pitanje. Ministar je dobio nalog da se vidi da se to pitanje reši i rešićemo to pitanje – najavio je Dodik.
On je ponovio da su protesti nepotrebni, te da ti ljudi neće to rešavati na taj način.
IZVOR:RTRS

Be the first to comment