Za vršioca dužnosti direktora bolnice „Sveti Vračevi“ imenovan Zlatko Maksimović

Vlada Republike Srpske razriješila je Milicu Lovrić funkcije vršioca dužnosti direktora Bolnice „Sveti Vračevi“ u Bijeljini, a na tu poziciju imenovala je Zlatka Maksimovića do okončanja postupka javne konkurencije, rečeno je Srni u Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite Srpske.

Bolnica „Sveti Vračevi“ Bijeljina(foto:jzusvetivračevi)

– Razlog za ovu kadrovsku promenu su propusti u organizaciji i sprovođenju mera s ciljem sprečavanja širenja novog virusa korona u Bolnici „Sveti Vračevi“ – navodi se u odgovoru iz resornog ministarstvu na pitanje Srne da li će Lovrićeva biti razrešena sa mesta vršioca dužnosti direktora bijeljinske bolnice.

Iz Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske podsjećaju da su imenovali Komisiju za nadzor i sprovođenje organizacionih, tehničkih, dijagnostičkih, terapeutskih, higijenskih i drugih mjera za sprečavanje i suzbijanje intrahospitalnih infekcija, u vezi sa trenutnom epidemiološkom situacijom pojave i širenja SARS-CoV-2 u Bolnici „Sveti Vračevi“ Bijeljina, koja je utvrdila navedene propuste.

IZVOR:RTRS

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*